Spodobało ci się? Polub nas
Rywalizację sportowcy rozpoczną w piątek (10 lipca) pod Centrum Olimpijskim (pierwszy zawodnik zjedzie z rampy o 17.30) i - po trzykrotnym pokonaniu odcinka w Rembertowie - zakończą w sobotę, przed Pałacem Kultury i Nauki . Na kibiców już od godz. 10 czeka m.in. miasteczko ruchu drogowego, wystawa zabytkowych terenówek oraz współczesnych samochodów rajdowych, konkursowa jazda kosiarkami oraz pokaz możliwości samochodów zdalnie sterowanych.
Do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych przystąpić ma 29 ekip, a wśród nich dwie kobiety, w tym: Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy, najbardziej doświadczona zawodniczka w polskim motorsporcie.
Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy, najbardziej doświadczona zawodniczka w polskim motorsporcie. www.klaudiapodkalicka.com www.klaudiapodkalicka.com
W rajdzie udział weźmie też czesko-polski duet Miroslav Zapletal i Maciej Marton oraz Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz - aktualnie urzędujący mistrzowie Polski. Najwięcej załóg zgłosiło się do rywalizacji w ramach Pucharu Polski w Rajdach Baja. W tej grupie jest aż 17 quadów, 10 motocykli i 6 pojazdów UTV.
W weekend stolicę opanują kierowcy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. materiały prasowe materiały prasowe
Sobota z kolei to trzykrotny przejazd odcinka Park Militarny Rembertów, który dla zawodników z rozgrywek RMPST ma 43,03 km, zaś dla rywalizujących w PPRB i RPPST - 34,91 km. Na kibiców czeka tu specjalnie przygotowana strefa, z której bezpiecznie mogą obserwować przejazdy zawodników. Start do rywalizacji o 8.50. Mocny akcent czeka również na koniec rajdu - meta zlokalizowana jest przy Pałacu Kultury i Nauki. W centrum Warszawy załogi pojawią się o godzinie 18.
Rajd Polskie Safari to najstarszy wyścig terenowy rozgrywany naszym kraju. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1973 roku. W swojej historii rozgrywany był m.in. w Kotlinie Kłodzkiej, w Wielkopolsce, w Mrągowie. Ostatni raz o randze mistrzostw Polski w okolicy Warszawy rozegrano w 2008 roku.
W 36. Rajdzie Polskie Safari swój start zapowiedziało ponad 90 ekip! Zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek, 10 lipca, pod Centrum Olimpijskim i - po trzykrotnym pokonaniu odcinka w Rembertowie - zakończą w sobotę, pod Pałacem Kultury i NaukI.
W 36. Rajdzie Polskie Safari swój start zapowiedziało ponad 90 ekip! Zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek, 10 lipca, pod Centrum Olimpijskim i - po trzykrotnym pokonaniu odcinka w Rembertowie - zakończą w sobotę, pod Pałacem Kultury i Nauki.
Do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych przystąpić ma 29 ekip. Listę zgłoszeń otwiera czesko-polski duet Miroslav Zapletal i Maciej Marton, tuż za nimi, z numerem 102 pojadą Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz - aktualnie urzędujący mistrzowie Polski i liderzy tegorocznej klasyfikacji. Chrapkę na zwycięstwo mają też z pewnością Piotr Białkowski (zwycięzca tegorocznego Baja Carpathia) oraz ciągle walczący z awariami Marcin Łukaszewski (1. miejsce na Baja Drawsko i dwie nieukończone eliminacje). Obok Zapletala na liście znaleźć można jeszcze jednego Czecha - to prowadzący buggy Josef Machacek.
Tegoroczny rajd Polskie Safari odbywa się po raz 36. To najstarszy rajd terenowy rozgrywany naszym kraju. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1973 roku. W swojej historii rajd rozgrywany był ms.in. w Kotlinie Kłodzkiej, w Wielkopolsce, w Mrągowie