Szwedzki reżyser kręci film fabularny o Powstaniu Warszawskim! Obejrzyj trailer

Film ?Breathe? produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej o Powstaniu Warszawskim będzie miał swoją światową premierę na amerykańskim festiwalu w Rhode Island.

Spodobało ci się? Polub nas

Film "Breathe" opowiada historię grupy harcerzy podczas Powstania Warszawskiego , którzy ukrywają się w kanałach. Jednym z bohaterów jest młody Żyd Marek (Filip Urbanke), który po raz pierwszy schodzi do warszawskich kanałów, jako goniec poczty polowej.

Breathe Official Trailer from Youssef Ouarrak on Vimeo .

Przewodniczką grupy jest Anna (w tej roli Kamila Bujalska), której zadaniem jest szkolenie nowicjuszy. Jak zapowiadają twórcy filmu członkowie grupy zmagają się z zimnem, brudem, wodą, strachem, samotnością oraz własnymi granicami możliwości.

Film 'Breathe' reżyseruje Youssef OuarrakFilm "Breathe" reżyseruje Youssef Ouarrak materiały prasowe materiały prasowe

Reżyserem produkcji jest Youssef Ouarrak urodzony w Szwecji w rodzinie marokańskiej, dorastał zaś w Finlandii. W Hiszpanii uzyskał tytuł licencjata na studiach o kierunku biznesowym, a w San Francisco skończył szkołę filmową. Do stworzenia "Beathe" zainspirował się cztery lata temu, gdy zobaczył jak ważna wciąż dla warszawiaków jest Godzina W. Wtedy też napisał pierwszy scenariusz nad którym rozpoczął prace w ubiegłym roku.

Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej.Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej. materiały prasowe materiały prasowe Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej.Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej. materiały prasowe materiały prasowe

Reżyserowi zależało, aby zdjęcia do filmu odbyły się w Polsce, dlatego przeprowadził się do Warszawy ze słonecznej Kalifornii. Część ekipy filmowej stanowią studenci i absolwenci Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej.Film 'Breathe' jest produkcji polsko-amerykańsko-marokańskiej. materiały prasowe materiały prasowe

Swoją premierę "Breathe" będzie miał podczas festiwalu w Rhode Island znajdującym się na liście festiwali kwalifikujących do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Więcej o: