Znamy trasę Tour de Pologne, wyścig wystartuje w Warszawie [MAPA]

Już w sierpniu Warszawa stanie się centrum kolarskiego świata. Kolarze w stolicy pokonają 122 km. Rajd rozpocznie się w pobliżu Stadionu Narodowego, a zmagania sportowców zakończą się na placu Teatralnym.

Spodobało ci się? Polub nas

Tegoroczny 72. Tour de Polgne , jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce rozpocznie się 2 sierpnia. Wyścig rozpocznie się na błoniach Stadionu Narodowego, skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Prowadzić on będzie ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Senatorska.

Z kolei "Start ostry" wyścigu nastąpi na ul. Miodowej przy skrzyżowaniu z ul. Kapucyńską. Tam kolarze wjadą na rundę, którą w sumie pokonają dziesięć razy. Sportowcy przejadą ulicami Miodową, Bonifraterską, Muranowską, Andersa, wiaduktem nad ul. Słomińskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Potocką, Gwiaździstą, Krasińskiego, Wybrzeżem Gdyńskim, Wybrzeżem Gdańskim, Wybrzeżem Kościuszkowskim. Następnie kolarze pokonywać będą stromy podjazd ul. Karową i pojadą dalej do ul. Krakowskie Przedmieście, Królewskiej, placu Piłsudskiego, Wierzbowej i Senatorskiej. Ostatnia z rund zakończy się na placu Teatralnym, zmagania zakończą się około godz. 17.

Tegoroczny 72. Tour de Pologne, jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce rozpocznie się 2 sierpnia. Wyścig rozpocznie się na błoniach Stadionu Narodowego , skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu. Prowadzić on będzie ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Zajęcza, Dobra, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Królewska, plac Piłsudskiego, Wierzbowa, Senatorska.

Mapa trasy tegorocznego 72. Tour de Pologne, odcinek w WarszawieMapa trasy tegorocznego 72. Tour de Pologne, odcinek w Warszawie Tour de Pologne

Tour de Pologne

Z kolei "Start ostry" wyścigu nastąpi na ul. Miodowej przy skrzyżowaniu z ul. Kapucyńską. Tam kolarze wjadą na rundę, którą w sumie pokonają dziesięć razy. Sportowcy przejadą ulicami: Miodową, Bonifraterską, Muranowską, Andersa, wiaduktem nad ul. Słomińskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Potocką, Gwiaździstą, Krasińskiego, Wybrzeżem Gdyńskim, Wybrzeżem Gdańskim, Wybrzeżem Kościuszkowskim. Następnie kolarze pokonywać będą stromy podjazd ul. Karową i pojadą dalej do ul. Krakowskie Przedmieście, Królewskiej, placu Piłsudskiego, Wierzbowej i Senatorskiej. Ostatnia z rund zakończy się na placu Teatralnym, zmagania zakończą się około godz. 17.

Więcej o: