WarsawTour: nowa aplikacja ułatwiająca zwiedzanie Warszawy. Sam wybierasz trasy i sam je tworzysz

Stołeczne Biuro Turystyki przygotowało nowy, oficjalny przewodnik mobilny po Warszawie. Ma służyć turystom z Polski i z zagranicy. Aplikację w dwóch wersjach językowych można już pobierać na swoje telefony komórkowe.

Spodobało ci się? Polub nas

WarsawTour to aplikacja działająca offline, która pozwala zaplanować zwiedzanie stolicy według indywidualnych zainteresowań. Do wyboru mamy 11 różnych tematów spacerów. Sami decydujemy, czy chcemy zapoznać się z niezwykłą historią miasta idąc śladami Powstania Warszawskiego, Judaików czy miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem. Aplikacja daje też możliwość łączenia elementów poszczególnych tras i tworzenia własnej, zindywidualizowanej ścieżki zwiedzania.

Nowa aplikacja WarsawTourNowa aplikacja WarsawTour Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Obiekty z wybranych kategorii zostają odznaczone na mapie oraz rozwijanej liście, tworząc trasę zwiedzania. Wykorzystanie geolokalizacji GPS pozwala łatwo określić lokalizacje w przestrzeni miasta, a także otrzymywać informacje o atrakcjach w pobliżu. Opisy poszczególnych punktów zwiedzania oprócz praktycznych informacji, jak godziny otwarcia, zawierają także zdjęcia wybranych atrakcji.

Nowa aplikacja WarsawTourNowa aplikacja WarsawTour Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Z aplikacji WarsawTour można korzystać w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej (język jest wybierany automatycznie zgodnie z ustawieniami urządzenia) na urządzeniach z systemem iOS 5.1.1 i wyższym. Aplikacja jest dostępna w sklepie AppStore oraz pod adresem

app.warsawtour.pl

. Trwają prace, aby posiadacze smartfonów z systemem Android także mogli z niej korzystać.

Więcej o: