Pracownicy jednej z firm w Śródmieściu dostali rowery. Jeżdżą nimi na lunch albo do klienta

22 rowery z zielonym kołem od kilku dni stoją przed siedzibą warszawskiego oddziału firmy Deloitte przy al. Jana Pawła II. Mają służyć pracownikom w ciągu dnia, np. po to, by załatwić pilną sprawę nieopodal biura albo spotkać się z przedstawicielem klienta.

Spodobało ci się? Polub nas

Rowery dla pracowników Deloitte łatwo poznać. To damki z białą ramą i koszykiem z przodu oraz zielonym dzwonkiem i wyróżniającą je dużą zieloną kropką między szprychami. Można je zobaczyć przed siedzibą firmy przy al. Jana Pawła II 19 (w pobliżu ronda ONZ). Wszystkie zostały wyprodukowane w Holandii przez Batavusa.

Parking na rowery dla pracowników firmy DeloitteParking na rowery dla pracowników firmy Deloitte Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Do dyspozycji pracowników są 22 rowery. Ich liczba nie jest przypadkowa. Za rok firmę czeka przeprowadzka do nowego budynku, który ma już swoją nazwę - nomen omen - Q22. Będzie to jeden z najwyższych biurowców w Warszawie - docelowa wysokość to 195 metrów. Budowa tego wieżowca zaczęła się dwa lata temu, a postępy prac można obserwować przejeżdżając przez skrzyżowanie al. Jana Pawła II i Grzybowskiej. Nowa siedziba Deloitte znajdzie się więc zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy.

Wypożyczą także na weekend

Rowery są przeznaczone dla pracowników firmy Deloitte i mają im służyć w trakcie dnia, np. aby pojechać na lunch, załatwić pilną sprawę w pobliżu biura albo umówić się po pracy na spontaniczną wycieczkę z całym zespołem. - Nie wykluczamy także możliwości, że pracownik "zabierze" na przejażdżkę naszym rowerem osoby spoza firmy - mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor Działu HR w Deloitte. - I tak możliwe jest, aby na lunch naszymi rowerami udał się pracownik z przedstawicielem klienta, członkiem swojej rodziny lub przyjacielem. Z firmowych jednośladów można także korzystać po godzinach. - W wyjątkowych sytuacjach rowery można pożyczyć również na weekend - dodaje Kwiecień.

Parking na rowery dla pracowników firmy DeloitteParking na rowery dla pracowników firmy Deloitte Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Pracownicy mogą korzystać z rowerów za darmo. Wypożyczenie jest proste. - Pracownik bierze kluczyk do roweru z działu administracji, wpisuje się do książki wypożyczeń i można jechać. Całość zajmuje dosłownie minutę - przekonuje Kwiecień. Rowery są odpowiednio zabezpieczone. Każdy z nich ma łańcuch zamykany na klucz.

Parking na rowery dla pracowników firmy DeloitteParking na rowery dla pracowników firmy Deloitte Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Służbowe rowery dostępne są od kilku dni. Tak się złożyło, że w tym samym czasie oddano nowy fragment ścieżki dla cyklistów wzdłuż al. Jana Pawła II. Rowery będą stały tak długo, jak na to pozwoli pogoda, czyli prawdopodobnie do późnej jesieni. - A potem znowu uruchomimy rowery wiosną 2016 roku - zapewnia Kwiecień.

Więcej o: