Wskrzeszają warszawską tradycję potańcówek na świeżym powietrzu. "Chcemy pokazać, jak bawiono się kiedyś w Warszawie"

Znów będzie można poczuć czar potańcówek pod gwiazdami i zrelaksować się przy przebojach sprzed lat. Z okazji 60-lecia swojego istnienia, Stołeczna Estrada wskrzesza warszawską tradycję potańcówek na świeżym powietrzu. Już w najbliższą sobotę na Podzamczu rusza retro dancing. Na wydarzenie wstęp wolny.

Spodobało ci się? Polub nas

- "Dancing 60-lecia" to będzie energetyczna zabawa w dawnym stylu, znane melodie doprawione nutą nowoczesności, warszawskie klimaty, winyle i muzyka na żywo - piszą organizatorzy.

Autorski program na cztery lipcowe soboty przygotował kolektyw didżejski Soul Service. - Wskrzeszamy warszawską tradycję potańcówek na świeżym powietrzu. Chcemy przypomnieć, jak bawiono się dawnej nad Wisłą - mówi DJ Ojciec Karol z Soul Service. - Przygotowaliśmy cztery tematyczne wieczory z polskimi przebojami. Znajdziemy w nich wpływy latino, rock'n'rolla, jazzu czy funku.

Zdjęcia archiwalne Warszawy z lat 50. i 60.Zdjęcia archiwalne Warszawy z lat 50. i 60. Jarosław Tarań, zbiory Ośrodka KARTA/ 01.05.1968, Warszawa, Polska. Mieszkańcy Warszawy tańczący na festynie w Łazienkach Królewskich, zorganizowanym z okazji święta 1 Maja Jarosław Tarań, zbiory Ośrodka KARTA/ 01.05.1968, Warszawa, Polska. Mieszkańcy Warszawy tańczący na festynie w Łazienkach Królewskich, zorganizowanym z okazji święta 1 Maja

Pierwsza dancingowa sobota na Podzamczu odbędzie się pod hasłem "Warszawskie tropiki". Didżeje z Diversao Sound System - w składzie DJ Ojciec Karol, Senor Efebo i Miki Wielecki - i grupa perkusyjna Ritmo Bloco przeniosą warszawiaków, jak zapowiadają organizatorzy, w upalny świat salsy, mamby i latynoskich namiętności.

- To będzie ukłon w stronę lat 50. 60. i 70., gdy popularnością cieszyły się orkiestry taneczne grające na świeżym powietrzu. Zapowiada się gorący wieczór - piszą w informacji o wydarzeniu.

"Dancing 60-lecia" odbywać się będzie również w trzy kolejne soboty: 11, 18 i 25 lipca. - Już w następną sobotę podczas potańcówki "Bikiniarze kochajcie big beat" na Podzamczu królować będzie rodzimy rock'n'roll i buty na słoninie. W kolejny weekend przyjedzie czas na zabawę z polskim funkiem, a na finał dancingów - "Swing na Podzamczu" - informują organizatorzy.

- Mamy nadzieję, że znów uda nam się zaskoczyć i przyciągnąć warszawską publiczność - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Tym razem miksujemy nowoczesność z odrobiną sentymentu. Oddajemy scenę młodym i razem z nimi wracamy do przeszłości. Sięgamy do historii, by pokazać to co najlepsze w 60-letniej historii Stołecznej Estrady i w polskiej muzyce rozrywkowej.

Potańcówki WarszawaPotańcówki Warszawa materiały prasowe materiały prasowe

Potańcówki z Soul Service, jak informują organizatorzy, rozpoczynać będą się o godz. 19. Wcześniej od godz. 17 w dancingowy nastrój wprowadzi warszawiaków Kapela Praska oraz tancerze, którzy będą uczyć kroków przydatnych na parkiecie.

Drewniany podest do tańca stanął na Podzamczu tuż obok Mulitmedialnego Parku Fontann. Tam też od najbliższej soboty oglądać można plenerową wystawę "Tak się bawi (tak się bawi) sto-li-ca. Warszawskie rozrywki na fotografiach ze zbiorów Ośrodka Karta". (Więcej o wystawie pisaliśmy TUTAJ).

"DANCING 60-LECIA" / Program Sobota / 4 lipca

17 - 19 / Kapela Praska i Dom Tańca

19 - 21.15 / Warszawskie Tropiki, czyli Soul Service wraz z Diversao Sound System i Ritmo Bloco / część 1

21.30 - 22 / Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

22 - 23 / Warszawskie Tropiki, czyli Soul Service wraz z Diversao Sound System i Ritmo Bloco / część 2

Sobota / 11 lipca

17 - 21.15 / Bikiniarze kochajcie Bigbit, czyli Soul Service i The Real Gone Tones / część 1

21.30 - 22 / Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

22 - 23 / Bikiniarze kochajcie Bigbit, czyli Soul Service i The Real Gone Tones / część 2

Sobota / 18 lipca

17 - 19 / Kapela Praska  i Dom Tańca

19 - 21.15 / Polski Funk / Soul Service

21.30 - 22 / Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

22 - 23 / Polski Funk / Soul Service

Sobota / 25 lipca

17 - 21.15 / Swing na Podzamczu / Soul Service

21.30 - 22 / Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

22 - 23 / Swing na Podzamczu / Soul Service

Więcej o: