Zamurowano przejście podziemne przy Metro Politechnika. W Warszawie nastał nowy trend?

Mur w przejściu przy ulicy Waryńskiego cieszy oko. To kolejne przejście podziemne likwidowane przez ZDM. Ruch pieszych w całym mieście powoli będzie się przenosił na powierzchnię. Gdzie jeszcze w stolicy wytyczą naziemne przejścia?

Spodobało ci się? Polub nas

- W ostatnim okresie, nieco po cichu, Warszawie ubyło kolejne przejście podziemne w ścisłym centrum miasta - tym razem na Waryńskiego. Zarząd Dróg Miejskich je zamurował - czytamy na stronie portalu Transport Publiczny .

Przejście podziemne WarszawaPrzejście podziemne Warszawa Witold Urbanowicz/ www.transport-publiczny.pl Witold Urbanowicz/ www.transport-publiczny.pl

Przejście podziemne znajduje się dokładnie po południowej stronie Trasy Łazienkowskiej. Jak informuje portal, zamurowanie przejścia to konsekwencja wytyczenia w zeszłym roku przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przejścia i ścieżki rowerowej z sygnalizacją w poziomie jezdni. W rozmowie z portalem rzecznik prasowy ZDM przyznała, że miejsce to straciło swoją funkcjonalność w momencie wypowiedzenia dzierżawy przez najemcę. Dodała, że przejście zrobiło się również niebezpieczne, gdy zniknęła stamtąd ochrona. Pod uwagę brana jest całkowita likwidacja przejścia.

Przejścia podziemne WarszawaPrzejścia podziemne Warszawa Prowizoryczne przejście dla pieszych przez na wysokości Zlotych Tarasow, czerwiec 2014. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Prowizoryczne przejście dla pieszych przez na wysokości Zlotych Tarasow, czerwiec 2014. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

W Warszawie zawitał nowy trend - przywracania przestrzeni naziemnej pieszym. Trend zapoczątkowała likwidacja przejścia przy Krakowskim Przedmieściu, przy Uniwersytecie Warszawskim - ktoś je jeszcze w ogóle pamięta? Następne w kolejce było przejście przy Emilii Plater (na wysokości pętli autobusowej i CH Złote Tarasy), kolejne przy Placu na Rozdrożu. W przypadku większości z tych przejść to mieszkańcy wywalczyli ich likwidację. Przejście naziemne było tam wytyczone tylko tymczasowo - na czas remontu podziemi. Okazało się jednak świetnym rozwiązaniem, jednocześnie niekolidującym z ruchem samochodowym.

Przejście podziemne WarszawaPrzejście podziemne Warszawa Tymczasowe przejście na Pl. na Rozdrożu - 2013 r. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Tymczasowe przejście na Pl. na Rozdrożu - 2013 r. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Jak czytamy na portalu Transport Publiczny, wyznaczono również przejście naziemne na Targowej przy Ząbkowskiej. Wkrótce będą kolejne. Władze miasta zapowiedziały już wyznaczenie przejść przy rondzie Czterdziestolatka, przy Dw. Centralnym oraz na wysokości Emilii Plater w ciągu Alej Jerozolimskich. A także - przy najbardziej centralnym skrzyżowaniu miasta - rondzie Dmowskiego.

Więcej o: