Jazz na Starówce po raz 21 w Warszawie. Wystąpią artyści z USA, Włoch, Izraela, Austrii...

Już w tę sobotę startuje Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. To jedna z najpopularniejszych i największych imprez jazzowych w kraju. W tym roku zjadą do Warszawy zarówno znane od lat gwiazdy, jak i debiutujący artyści.

Spodobało ci się? Polub nas

To jedyny tego typu plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności. Występy są darmowe. Od lat jest wizytówką artystyczną stolicy, ale też atrakcją turystyczną dla melomanów. Polska publiczność miała okazję, po raz pierwszy na festiwalu, usłyszeć gigantów ery swingu - Scotta Hamiltona, Duffy Jacksona, Dr. Lonnie Smitha, poznać nowe odkrycia amerykańskich estrad jak: Alfredo Rodriguez Grace Kelly, Kyle Eastwood (syn Clinta Eastwooda), Avishai Cohen, Hiromi.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W tym roku wystąpią międzynarodowe gwiazdy, ale i jeszcze nikomu nieznane nazwiska jazzujących artystów. Do Warszawy przyjadą muzycy z USA, Izraela, Włoch, Austrii, Polski, Norwegii, Danii i Kuby. Wydarzeniami będą jedyne koncerty w Polsce gigantów jazzu takich jak: Christian McBride Trio, najnowszy projekt Charnett Moffett's Nettwork feat. Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff "Tain" Watts, AfroCubano Quartet Omara Sosy oraz jedyny koncert w Polsce europejskich gwiazd jazzu , Terje Rypdala i Palle Mikkelborga. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie

jazznastarowce.pl

.

Więcej o: