Jeździsz WKD-ką? Od jutra musisz przesiąść się do autobusu. Będą remontować tory

Warszawska Kolej Dojazdowa rozpoczyna w środę remont jednego z torów łączącego centrum Warszawy z Komorowem. Prace potrwają do końca wakacji. W tym czasie podróżni będą musieli korzystać z autobusów zastępczych.

Spodobało ci się? Polub nas

Pasażerów popularnej WKD-ki czekają w te wakacje ogromne utrudnienia. W środę (1 lipca) rozpoczyna się remont jednego z torów między stacjami Warszawa Śródmieście - Komorów. Prace na tym odcinku miały się rozpocząć już rok temu, ale przesunięto je w końcu na tegoroczne lato.

Pociągi WKD nie będą w ogóle kursować między stacjami Warszawa Śródmieście - Warszawa Zachodnia. Na dalszym odcinku (aż do Komorowa) ruch będzie się odbywał, ale po jednym torze. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Zmiany te znacznie wydłużą podróż między stolicą a Pruszkowem i Komorowem.

Na zdjęciu nowy i stary pociąg WKD. Ten drugi typ ma być wycofany najpóźniej za dwa lata. Kolejka przewozi teraz codziennie ponad 25 tys. pasażerówNa zdjęciu nowy i stary pociąg WKD. Ten drugi typ ma być wycofany najpóźniej za dwa lata. Kolejka przewozi teraz codziennie ponad 25 tys. pasażerów Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Na zdjęciu nowy i stary pociąg WKD. Ten drugi ma być całkowicie wycofany na początku przyszłego roku, fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Oto szczegóły:

Pociągi od jutra będą kursowały w następujących relacjach: * Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Zachodnia WKD, z przesiadką pomiędzy pociągami na przystanku osobowym "Opacz" (codziennie), * Milanówek Grudów - Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej na stacji "Komorów" (codziennie), * Grodzisk Mazowiecki Radońska - Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej na stacji "Komorów" (w dni powszednie).

Na przystanku osobowym Opacz zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów obsługujących relacje:

* Warszawa Zachodnia WKD - Opacz * Opacz - Grodzisk Mazowiecki Radońska

Uruchomiona zostaną trzy linie autobusowe kursujące na trasach: * Pruszków WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu) * Komorów WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień) * Tworki - Michałowice (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu).

Stacja WKD Warszawa Śródmieście WKDStacja WKD Warszawa Śródmieście WKD Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Stacja WKD Warszawa Śródmieście, fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Na czas remontu bilety WKD mają być honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich między Grodziskiem a stacją Warszawa Śródmieście, a także w SKM-kach linii S1 (na odcinku Warszawa Śródmieście - Pruszków), S2 (Warszawa Śródmieście - Warszawa Al. Jerozolimskie) i S3 (Warszawa Centralna - Warszawa Al. Jerozolimskie) oraz na wybranych odcinkach w autobusach 127, 158, 159, 178, 187, 191, 208, 517, 717, ZS1 oraz nocnych N35 i N85. Szczegóły na stronie przewoźnika .

Więcej o: