Nawigacyjny Rajd Rowerowy tym razem na Ochocie i w Śródmieściu. Będą nagrody

Takie rajdy organizowane są w Warszawie już od kilku lat. Ich uczestnicy korzystając jedynie z symboli nawigacyjnych pokonują wyznaczoną trasę, a przy okazji odkrywają mało znane fragmenty dzielnic Warszawy. Najbliższa odsłona tej gry miejskiej odbędzie się na Ochocie i w Śródmieściu.

Spodobało ci się? Polub nas

Rajd trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. W tym czasie należy wybrać jeden dzień i o dowolnej porze pokonać specjalnie przygotowaną w tym celu trasę. Zabawę można też przerwać i i kontynuować ją w każdej chwili. Linia startu znajduje się na Ochocie - na skrzyżowaniu ul. Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r. Założenie jest takie, że uczestnicy poruszają się na rowerach i nie korzystają z mapy. Trasę należy przejechać tak, jak prowadzi karta Rajdu. Można ją pobrać ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego , które jest organizatorem zabawy.

  Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

W czasie przejazdu powinniście dobrze się rozglądać na boki, być spostrzegawczym i zwracać uwagę na szczegóły i detale architektoniczne. Do wypełnienia będzie karta z pytaniami. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą długopis. Następnie wypełnioną kartę z odpowiedziami trzeba będzie odesłać na adres:

. Ważne, aby zrobić to do 31 sierpnia.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Może wziąć w nim udział każdy, niezależnie od wieku. Uczestnicy mogą startować indywidualnie albo w zorganizowanych grupach. W przypadku przejazdu w grupie, należy wyłonić jedną osobę, która będzie reprezentować grupę (i w razie wygranej odbierze nagrodę).  Fot. materiały prasowe Nagrody w Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym, fot. materiały prasowe

Tym razem w ramach Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego szykuje się przejazd uliczkami Ochoty i Śródmieścia, przez które nie prowadzą główne szlaki komunikacji miejskiej. - Na co dzień nie mamy nawet czasu pospacerować pomiędzy domami, które pamiętają jeszcze przedwojenny splendor stolicy i dawnych mieszkańców wielokulturowego miasta. Niektóre z nich noszą ślady po kulach, inne zostały odbudowane. To dzięki nim nasze miasto, choć zniszczone w czasie II wojny światowej, zachowało swój dawny charakter - piszą organizatorzy.

Wszystkie materiały niezbędne do wzięcia udziału w rajdzie znajdziecie na stronie internetowej 1944.pl .

Poprzedni Nawigacyjny Rajd Rowerowy zorganizowano w maju na terenie Pragi-Północ.

Więcej o: