Na Ursynowie startuje turniej rugby na wózkach. Promuje go rockandrollowy klip [WIDEO]

Ta międzynarodowa impreza rozpoczyna się w tym tygodniu. Rozgrywki zaplanowano od piątku do niedzieli. Uczestników na wózkach można podziwiać za darmo w Arenie Ursynów.

Spodobało ci się? Polub nas

"Wheelchair Rugby Metro Cup 2015" to międzynarodowy turniej rugby na wózkach. Jego czwarta edycja odbędzie się w ten weekend w Warszawie w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122. W turnieju startują drużyny z Danii, Francji, Kolumbii, Niemiec, Wielkiej Brytanii (2 składy) i Polski. O pierwsze miejsce w imprezie powalczy także Mix Team złożony z europejskich zawodników różnych krajów.

Rozgrywki zaplanowano od piątku (3 lipca) do niedzieli (5 lipca). Mecz finałowy odbędzie się ostatniego dnia o godz. 14.

  Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Zasady rugby na wózkach są proste. Każda drużyna wprowadza na boisko po czterech zawodników. Ci mają za zadanie przekroczyć końcową linię po stronie przeciwnika z piłką w dłoniach. Drużyna ma 40 sekund na rozegranie akcji. Zawodnik trzymający piłkę musi nią co 10 sekund zakozłować albo podać ją koledze.

Międzynarodowy turniej rugby na wózkach. Ryadh Sallem z drużyny European Mix w starciu Rafałem Rockim z zespołu Reds RedMiędzynarodowy turniej rugby na wózkach. Ryadh Sallem z drużyny European Mix w starciu Rafałem Rockim z zespołu Reds Red Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl Międzynarodowy turniej rugby na wózkach w Warszawie w 2011 roku, fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Nasza reprezentacja Rugby na Wózkach jest jedną z mocniejszych drużyn w Europie. Podczas Mistrzostw Europy w Finlandii w 2007 roku kadra zajęła 7. miejsce i był to jej najlepszy rezultat od momentu powstania reprezentacji. Dwa lata później biało-czerwoni zakwalifikowali się na pierwsze mistrzostwa świata rugby na wózkach. W 2010 roku w Vancouver zajęliśmy ósme miejsce. Obecnie nasza reprezentacja zajmuje 14. miejsce na świecie i 9. - w Europie.

Międzynarodowy turniej rugby na wózkach. Ryadh Sallem z drużyny European Mix w starciu Rafałem Rockim z zespołu Reds RedFot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Plan rozgrywek:

* piątek - godz. 14-20

* sobota - godz. 9-19

* niedziela - godz. 9-15.30

Wstęp na turniej jest wolny.

W związku z turniejem zespół De Łindows nagrał piosenkę "Rugby". Znajduje się ona na płycie "Poza kontrolą". Utwór został uznany za oficjalną piosenkę promującą Rugby Na Wózkach Inwalidzkich przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych.

 

Z kolei Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach "Four Kings" przygotowało swój teledysk. Wykorzystało w nim muzykę znanego brytyjskiego zespołu The Prodigy.

 
Więcej o: