Mundurowi zablokują dziś Warszawę. Autobusy zmienią swoje trasy

Protest służb mundurowych rozpocznie się jeszcze przed południem. Demonstranci przejdą sprzed Torwaru pod Kancelarię Premiera. Na kilka godzin autobusy w Śródmieściu będą kursować objazdami.

Spodobało ci się? Polub nas

Dziś do stolicy zjadą m.in. policjanci, strażacy i pracownicy Służby Więziennej zrzeszeni w związkach zawodowych służb mundurowych. Będą protestować przeciw brakowi reakcji premier Ewy Kopacz na ich petycję złożoną prawie trzy tygodnie temu. Mundurowi domagali się wówczas m.in. zmian w zapisach dotyczących wypłacania świadczeń za nadgodzinową służbę oraz zapewnienia dodatkowych pieniędzy na poprawę sytuacji finansowej funkcjonariuszy i ich rodzin. Uczestnicy manifestacji spotykają się dziś o godz. 11 w okolicach Torwaru. Stamtąd protestujący przejdą Łazienkowską, Myśliwiecką, Agrykola i Al. Ujazdowskimi przed Kancelarię Premiera. Tam zaplanowano pikietę, która potrwa do godz. 15.30.

W tym czasie wymienione ulice mogą być zamknięte. Pewne jest, że swoje trasy zmienią autobusy linii E-2, 107, 108, 116, 159, 162, 166, 171, 180 i 503. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Miejskiego .

Więcej o: