Transkaukazja, spektakl "Kaczątko" i nocna wycieczka z metrowarszawa.pl [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Masz niepotrzebne bibeloty, dekoracje, porcelanę, zabawki, które zabierają tylko miejsce w domu? Przynieś je do Nic Podobnego, a sklep je odkupimy, a zapłatę dostanie Koteria. Akcja trwa w każdy piątek. Natomiast w sobotę w zielonym otoczeniu Osiedla Jazdów będziemy wąchać, rozmawiać z osobami, których pasją są rośliny, kwiaty i zioła. Niedziela należy do książek.

PIĄTEK

Odgrać chatę dla Koterii

KoteriaKoteria Koteria Koteria

W każdy piątek sklep Nic Podobnego prowadzi skup . Ten jednak jest wyjątkowy, bo właściciele rzeczy będą mogli bezpośrednio wspomóc Koterię , ośrodek opiekujący się bezdomnymi kotami. Zamiast otrzymać zapłatę za sprzedane rzeczy będą mogli przekazać te pieniądze na fundację. Wszystko wyceniane jest według wagi.

- porcelana, szkło, zabawki, drobne mebelki, dekoracje itp = 7zł/kg

- książki = do 3zł za kilogram w zależności od jakości

- klocki Lego = do 50zł/kg w zależności od stanu.

Gdzie, kiedy: Nic Podobnego (ul. Sienna 87), od godz. 17 do 20.

SOBOTA

Festiwal Kwiatów i Ziół na Osiedlu Jazdów

Festiwal Kwiatów i Ziół na Osiedlu JazdówFestiwal Kwiatów i Ziół na Osiedlu Jazdów materiały organizatora materiały organizatora

W programie imprezy, m.in.  rozmowa na temat leczniczych właściwości roślin, ziół i kwiatów, będzie mowa o tym jak przygotować podręczną domową apteczkę (godz. 10), przechadzka po społecznościowych ogrodach Jazdowa Królowej Bony. Zaplanowano też warsztaty ziołowe dotyczące wykorzystania leczniczych właściwości roślin, kwiatów i ziół (godz. 11). Ciekawie zapowiadają się także warsztaty kosmetyki naturalnej (godz. 14) i warsztaty z roślinnego gotowania - bez gotowania, na surowo, czyli z czym i jak jeść kwiaty i zioła.

Gdzie, kiedy: Osiedle Jazdów (ul. Jazdów 3/12), w godz. 10-19

Transkaukazja 2015

Transkaukazja 2015Transkaukazja 2015 Transkaukazja 2015 Transkaukazja 2015

Lokalny, warszawski festiwal Transkaukazja rozwinął się w międzynarodowy, interdyscyplinarny program artystyczny inspirowany współczesnym Kaukazem, który obejmuje dwanaście krajów (Armenia, Austria, Azerbejdżan, Czechy, Francja, Gruzja, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwecja, Ukraina i Wielka Brytania). Celem wydarzenia jest przybliżanie jednego z najbardziej "intensywnych", wielokulturowych regionów świata i stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystów z Kaukazu i Świata.  Głównym wydarzeniem sobotniego festiwalu będzie koncert plenerowy. Wystąpią: The Bambir (Armenia) i Warsaw Horns (Polska) oraz Tsu Gordela (Gruzja) z Pako Sarr (Senegal).

Oprócz koncertów powstanie miasteczko kulinarne stworzone przez TARG Śniadaniowy w którym będzie można skosztować kaukaskich, afrykańskich i polskich potraw oraz gruzińskiego wina.

Gdzie, kiedy: Krakowskie Przedmieście, od godz. 14 do 22.

Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unplugged

Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unplugged

Scena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unpluggedScena PSA CZY SUKI #1 / Stefski & Hutch unplugged Pies czy Suka Pies czy Suka

Pierwszą odsłona sceny muzycznej Psa Czy Suki. Swoim występem otworzy ją duet STEFSKI & HUTCH. Koncert muzyków będzie ukoronowaniem prac nad debiutanckim singlem "Centuries".

 

Gdzie, kiedy: galeria Pies czy Suka (ul. Szpitalna 8A), godz. 19 oraz 22, wstęp wolny

Warszawa błyszczy nocą

Stadion Narodowy w WarszawieStadion Narodowy w Warszawie MATERIAŁY PRASOWE materiały organizatorów

Po raz kolejny zapraszamy na bezpłatną wycieczkę londyńskim autobusem, tym razem szlakiem warszawskich iluminacji. Na trasie przejazdu zobaczymy najbardziej spektakularne iluminacje warszawskich budynków i obiektów. Opowiemy też o długiej walce miasta z mrokiem, o upiększaniu dawnej Warszawy światłem, o przejściu od epoki nafty i gazu do elektryczności i współczesnych osiągnięciach techniki w dziedzinie iluminacji zabytkowych i współczesnych budynków. Przeczytaj więcej o wydarzeniu .

Gdzie, kiedy: start przy pętli na ul. Focha i rogu Trębackiej, godz. 21, obowiązują zapisy: http://studio-by.gazeta.pl/wycieczka/

NIEDZIELA

Joga w Łazienkach Królewskich

W programie: delikatne, odpowiednie dla każdej grupy wiekowej asany - ćwiczenia rozciągające i regenerujące ciało, pranajamy - ćwiczenia oddechowe usprawniające działanie układu oddechowego i uwalniające z toksyn, medytacja przynosząca zauważalny wzrost siłwitalnych, radość i entuzjazm. Zajęcia prowadzi trener programów Fundacji Art of Living Polska - Joanna Sienicka.

Gdzie, kiedy: Łazienki Królewskie (na trawniku położonym tuż przy bramie Stajni Kubickiego i Wozowni, w razie deszczu zajęcia odbywają się w Sali Musztry w budynku Podchorążówki), godz. 9.30, wstęp wolny

Spektakl "Kaczątko"

Kaczątko, reż. Katarzyna Kryczka. Na zdjęciu: Kasia SztarbałaKaczątko, reż. Katarzyna Kryczka. Na zdjęciu: Kasia Sztarbała Teatr Tańca Inoj Teatr Tańca Inoj

Polecamy. Naprawdę dobrze się ogląda, muzyka świetna, tancerki hipnotyzujące. Spektakl w reż. Katarzyny Kryczki odwołuje się do znanego, baśniowego bohatera H. Ch. Andersena, jednak nie opowiada jego historii. Kaczątko jest pretekstem do przyjrzenia się tematowi różnorodności człowieka i bezcenności życia. Czy to, że jesteś inny z wyglądu, inaczej rozwijasz się, inaczej czujesz, jesteś chory, stary, jąkasz się, jesteś w kropki czy w paski, jest niepisanym przyzwoleniem na odrzucenie? Z czego wynikają uprzedzenia i wszelkie obawy przed drugim człowiekiem i do czego może to prowadzić? 

W spektaklu biorą udział tancerze Teatru Tańca Inoj oraz muzycy Zbigniew Chojnacki i Łukasz Czekała.

Gdzie, kiedy: Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. van Gogha 1), godz. 19, bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (normalny). Spektakl skierowany jest do dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych.

Wycieczka czerwonym autobusem

Wycieczka zabytkowym chaussonem po BiałołęceWycieczka zabytkowym chaussonem po Białołęce Fundacja Ave Fundacja Ave

Zanim jednak trafimy na spektakl to poznajmy Białołękę - najlepiej zabytkowym ogórkiem. Z okazji festiwalu "Otwarte Mieszkania" prowadzonego przez Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie mieszkańcy Warszawy poznają satelitarne dzielnice stolicy. W ramach wydarzenia Fundacja Ave zaprasza do udziału wycieczce połączonej z gawędą historyczną.

Gdzie, kiedy: start (godz. 14.30, 16.30,18.30) i zakończenie wycieczek przed ratuszem Dzielnicy Białołęka (ul. Modlińska 197), wycieczka potrwa ok. 2 h, udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy: avetki@wp.pl

Więcej o: