Zlot buldożków z okazji Dnia francuskiego w Warszawie. Będzie też dobre wino i francuskie specjały

Miłośnicy tych zabawnych psiaków spotkają się na Saskiej. Każdy, kto odwiedzi tego dnia Saską Kępę będzie mógł też spróbować francuskich przysmaków, posłuchać francuskich piosenek i przyłączyć się do akcji malowania przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona.

Spodobało ci się? Polub nas

W niedzielę, 12 lipca, w parku Skaryszewskim zagości Francuskie Miasteczko. Piknik jest pretekstem do uczczenia Narodowego Święta Francji upamiętniającego wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej (14 lipca 1789 roku). Francuski weekend w Warszawie odbywa się co roku rozpoczynając specjalnym balem . A o tym, że Francja to nie tylko bagietka, wieża Eiffla, żabie udka czy wytrawne wino będziemy mogli się przekonać podczas niedzielnego pikniku. W kulinarnej strefie posmakujemy, m.in. świeżo wypiekanych croissantów, pain au chocolat, bagietek i quiche oraz naleśników. Ponadto sommelier opowie o tym jak najlepiej dobierać wino, a w czasie pokazu kulinarnego francuski kucharz David Gaboriaud przyrządzi francuskie specjały z różnych regionów oraz opowie o ich historii i specyfice.

Święto narodowe w Paryżu, to m.in. uroczysta defilada przez Pola Elizejskie. W Warszawie, podczas Święta Francji również odbędzie się parada, tylko w trochę innym wydaniu. Jej bohaterami będą buldożki francuskie.

Dzień francuski w Warszawie?Dzień francuski w Warszawie? materiały prasowe materiały prasowe

Planowane jest także przygotowanie stref tematycznych promujących różne regiony Francji oraz wydarzenia, z których ten kraj słynie. Fani nowinek technologicznych i motoryzacyjnych przejadą się po uliczkach Saskiej Kępy elektrycznym, ekologicznym samochodem. Natomiast panie zapoznają się z francuską modą i nowinkami kosmetycznymi.

Tego dnia będzie można dołączyć się także do wspólnego odmalowania przejścia podziemnego pod rondem Waszyngtona. Powstanie kolejny fragment polsko-francuskiego muralu. Impreza potrwa od godz. 12 do 20.

Więcej o: