Mniej monopolowych w Warszawie. Zmienią się zasady sprzedaży alkoholu

Plac zabaw czy szkoła w pobliżu monopolowego? Nie będzie takiej opcji, ma się to zmienić.

Spodobało ci się? Polub nas

Zgodnie z zapowiedzią Rada m.st. Warszawy zagłosuje w czwartek na dwie uchwały ws. zasad sprzedaży alkoholu. Podstawowe zmiany w rozporządzeniu to, m.in. zmiana odległości od tzw. punktów chronionych. Na terenie miasta ma zostać zmniejszony też limit dostępnych punktów sprzedaży z alkoholem.

Co to dokładnie oznacza w praktyce? Projekt zakłada wydłużenie odległości usytuowania sklepu sprzedającego alkohol z 50 do 100 metrów od przedszkoli, szkół, żłobków, dziecięcych klubów, placówek wsparcia dziennego i poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Radni chcą również wprowadzić zmianę sposobu pomiaru drogi od obiektu chronionego do punktu sprzedaży alkoholu. Zamiast od najbliższego wejścia do szkoły czy przedszkola droga liczona będzie od ogrodzenia.

Z czasem miasto chce również wprowadzić maksymalną liczbę sklepów z alkoholem do 2500 miejsc. W procesie zmian biorą również udział funkcjonariusze straży miejskiej i policji.  - Od dwóch miesięcy robimy dla nich szkolenia w zakresie spraw alkoholowych. Mamy już pierwsze efekty - podkreśla Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Więcej o: