Dzieciaki z Nepalu i Burundi przyjadą na Pragę-Południe. Startuje 6. edycja Brave Kids

Warszawa jest jednym z pięciu polskich miast, które ugości dzieci z różnych stron świata. Kolejna edycja festiwalu Brave Kids startuje już w tę sobotę. Na Pradze-Południe zobaczymy tancerzy z Burundi, artystów z serca Himalajów oraz z Wałbrzycha, a także grupę młodych Kirgizów, Czeczenów, Ukraińców i Gruzinów.

Spodobało ci się? Polub nas

Odważne dzieci - tak mówi się o uczestnikach kolejnych edycji międzynarodowego festiwalu Brave Kids. Wbrew niesprzyjającym okolicznościom w ich państwach rozwijają swoje zdolności artystyczne. Czekają na nich pikniki integracyjne i warsztaty. W tym roku do polskich miast - Przemyśla, Puszczykowa, Wałbrzycha, Wrocławia i Warszawy przyjedzie 20 grup młodych artystów z 17 krajów na czterech kontynentach.

Pierwszy otwarty spektakl grup Brave Kids odbędzie się we wtorek (23 czerwca) o godz. 19 w Centrum Promocji Kultury na Pradze-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Młodzi artyści zaprezentują program przygotowany specjalnie na tę okazję. Zobaczymy tradycyjne tańce ludowe z Burundi, tradycyjne tańce polskie w wykonaniu wałbrzyszan, a także występ grupy z ośrodka dla uchodźców w Dębaku pod Warszawą, tworzonej przez Gruzinów, Kirgizów, Ukraińców i Czeczenów. Zaprezentują się także podopieczni Domu Dziecka ROKPA w Katmandu w Nepalu.

Grupa dzieci z NepaluGrupa dzieci z Nepalu Fot. materiały prasowe Grupa dzieci z Nepalu, fot. materiały prasowe

- Dzieci z Nepalu biorą udział w Brave Kids od 2009 roku. Jeszcze przed trzęsieniem ziemi zaprosiliśmy ich po raz kolejny i czekamy na nich bardzo. Za każdym razem przyjeżdża inna grupa dzieci z tego domu i za każdym razem przywiązujemy się do nich tak samo mocno - mówi Aleksandra Ośko, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie.

Tydzień później (30 czerwca) będzie można porozmawiać z dzieciakami w Centrum Społecznym Paca. Żeby osobiście poznać uczestników Brave Kids wystarczy przyjść na ul. Paca 40 o godz. 18.30. Przez dwa tygodnie pobytu w Warszawie dzieci będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Przygotują tzw. półfinał - wspólne przedstawienie, które zaprezentują 2 lipca na zakończenie projektu Brave Kids 2015 w Warszawie. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.

Więcej o: