BUW otwiera się na rodziców z dziećmi i zaprasza do Buwialni

Biblioteka Uniwersytecka wydzieliła strefę dla rodziców, którzy chcą korzystać z księgozbioru i mieć na oku swoje dzieci. Buwialnia zacznie działać już dziś

Spodobało ci się? Polub nas

W sali nr 143 na poziomie I w BUW-ie została wydzielona przestrzeń dla opiekunów z dziećmi.

- Sala znajduje się blisko wind, więc nie będzie problemu, żeby rodzice i opiekunowie mogli wjechać na górę z wózkami. Jest też miejsce na ich postawienie - opowiada Zofia Kajczuk z Oddziału Promocji, Wystaw i Współpracy BUW-u.  - W kąciku dla maluchów znajdują się maty edukacyjne, szafki na zabawki, stolik dla dzieci i krzesełka. Rodzice mają też do dyspozycji cztery stoły przy których mogą swobodnie czytać i korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Przy jednym z nich jest komputer, na którym można zajrzeć do katalogu biblioteki. Wydzieliliśmy też strefę higieniczną z przewijakiem i krzesłem do karmienia - dodaje Kajczuk.

Dzieci w Buwialni mogą bawić się swobodnie. Dotychczas zdarzało się, że biegały pomiędzy półkami. Teraz nie będą już przeszkadzały czytelnikom. Buwialnia powstała w miejscu wypożyczalni międzybibliotecznej tuż za Informatorium  - Wypożyczalnia została przeniesiona w inne miejsce na tym samym piętrze - mówi Zofia Kajczuk.

W sali nr 143 na poziomie I w BUW-ie została wydzielona przestrzeń dla opiekunów z dziećmi. - Sala znajduje się blisko wind, więc nie będzie problemu, żeby rodzice i opiekunowie mogli wjechać na górę z wózkami. Jest też miejsce na ich postawienie - opowiada Zofia Kajczuk z Oddziału Promocji, Wystaw i Współpracy BUW-u. - W kąciku dla maluchów znajdują się maty edukacyjne, szafki na zabawki, stolik dla dzieci i krzesełka. Rodzice mają też do dyspozycji cztery stoły przy których mogą swobodnie czytać i korzystać ze zbiorów bibliotecznych. Przy jednym z nich jest komputer, na którym można zajrzeć do katalogu biblioteki. Wydzieliliśmy też strefę higieniczną z przewijakiem i krzesłem do karmienia - dodaje Kajczuk. Dzieci w Buwialni mogą bawić się swobodnie. Dotychczas zdarzało się, że biegały pomiędzy półkami. Teraz nie będą już przeszkadzały czytelnikom. Buwialnia powstała w miejscu wypożyczalni międzybibliotecznej tuż za Informatorium - Wypożyczalnia została przeniesiona w inne miejsce na tym samym piętrze - mówi Zofia Kajczuk.

Biblioteka uniwersytecka w WarszawieBiblioteka uniwersytecka w Warszawie Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Uniwersytet Warszawski chętnie korzysta z inicjatyw, które mogą ułatwić studiującym lub pracującym na uczelni rodzicom łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi. Od 2013 roku na UW działa kameralny żłobek "Uniwersyteckie Maluchy", z którego korzystają dzieci pracowników naukowych i administracyjnych oraz doktorantów. Dwa miesiące temu UW otrzymał dofinansowanie w konkursie Maluch 2015 organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie uniwersyteckiego żłobka. Dzięki wsparciu pracujący i studiujący na uczelni rodzice będą płacić niższe czesne.

Więcej o: