Międzynarodowy dzień jogi w stolicy. Dołącz do wspólnego bicia rekordu Guinessa

Na całym świecie, w tym w Warszawie, będziemy równolegle świętować Międzynarodowy Dzień Jogi. Dzień rozpoczniemy specjalną sekwencją asan, które ćwiczone równolegle na całym świecie połączą się w 24 godzinną sesję jogi.

Spodobało ci się? Polub nas

- Joga jest obecna w moim życiu bardzo mocno. Była przy mnie, kiedy dojrzewałam, uczyłam się śpiewać i zostałam mamą. Teraz jest wciąż moją inspiracją, sztuką i ratunkiem w wielu problemach i wyzwaniach jakie stawia przede mną życie - tłumaczy znana piosenkarka Natalia Przybysz, jedna z ambasadorek wydarzenia.

Natalia Przybysz, ambasadorka Dnia Jogi w PolsceNatalia Przybysz, ambasadorka Dnia Jogi w Polsce www.dzienjogi.pl www.dzienjogi.pl

Z kolei aktorka Małgorzata Pieczyńska podkreśla, że joga stała się dla niej spójnym systemem działania zmierzającego do osiągnięcia zdrowia fizycznego, psychicznego i szczęścia.

Małgorzata Pieczyńska, ambasadorka Dnia Jogi w PolsceMałgorzata Pieczyńska, ambasadorka Dnia Jogi w Polsce www.dzienjogi.pl www.dzienjogi.pl

W pierwszy dzień lata, czyli 21 czerwca, w 177 państwach, w tych samych godzinach czasu lokalnego mieszkańcy ćwiczyć będą jogę, aby stworzyć 24 godzinny maraton. W Warszawie akcja odbędzie się na Polu Mokotowskim (między ul. Fińską a Leszową - na tyłach Biblioteki Narodowej). Punktualnie, o godz. 8.30, warszawiacy wykonają specjalną sekwencję asan. Do wydarzenia może dołączyć się każdy, trzeba jednak wcześniej zgłosić się rejestrując się na stronie:  www.dzienjogi.pl .

Tego dnia na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, m.in. uczestnicy imprezy poznają bliżej medycynę ayurvedyjską i spróbują naturalnych i indyjskich przysmaków. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach.

Wydarzenie jest międzynarodową akcją szkół, nauczycieli oraz sympatyków jogi. Poprzez wspólną praktykę uczestnicy chcą zwrócić uwagę świata na łamanie praw człowieka. W stolicy oprócz sesji "Rekord Guinnessa" w najbliższych dniach będzie można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach jogi. W poniedziałek (15 czerwca, o godz. 19) w AHR Joga na Foksal, a w piątek (19 czerwca, godz. 18) w studio Joga Sztuka Życia.

Zwieńczeniem święta jogi jest koncert jednego z najlepszych pianistów jazzowych, koncertującym na całym świecie - Artura Dutkiewicza 19:45 - 20:45 Artur Dutkiewicz Solo Piano "Muzyka Czterech Kultur".

Więcej o: