Powstanie pierwszy multipleks na Białołęce! Jest zgoda na budowę Galerii Północnej

Firma GTC uzyskała w końcu pozwolenie na budowę na Tarchominie centrum handlowego. W Galerii Północnej, której powierzchnia wyniesie ponad 60 tys. m2 znajdzie się m.in. kino. Będzie to pierwszy multipleks na Białołęce.

Spodobało ci się? Polub nas

O budowie centrum handlowego w pobliżu urzędu dzielnicy Białołęka słychać było już od dawna. Dopiero teraz wiadomo jednak, że Galeria Północna na pewno powstanie. Kompleks zostanie zbudowany przy skrzyżowaniu Światowida z Traktem Nadwiślańskim. Nareszcie mieszkańcy Tarchomina, Jabłonny i Legionowa nie będą musieli podróżować do Arkadii, aby zrobić większe zakupy.

Galeria PółnocnaGaleria Północna Galeria Północna - lokalizacja Galeria Północna - lokalizacja

Tych, co nie przepadają za galeriami handlowymi ucieszy na pewno informacja, że w Galerii Północnej powstanie multipleks. Oprócz tego na terenie kompleksu ma się znaleźć parking na 2000 samochodów, olbrzymi supermarket Carrefour (GTC podpisało już umowę z najemcą), 250 sklepów i butików, restauracje, kawiarnie i zabawowa przestrzeń dla dzieci. Kolejnym potwierdzonym najemcą jest polskie przedsiębiorstwo LPP, zarządzające takimi markami, jak Reserved, Cropp, House, MOHITO i SiNSAY oraz szwedzki odzieżowy gigant H&M. Niewątpliwą atrakcją będzie zielony dach, czyli rozległy, otwarty dla gości centrum ogród z placem zabaw.

Galeria PółnocnaGaleria Północna Galeria Północna Galeria Północna

Inwestorem jest spółka Globe Trade Center (GTC), która w Warszawie zbudowała między innymi Galerię Mokotów. Galeria Północna jest największą dla GTC w Polsce tego typu inwestycją od 2007 roku. Aktualnie grupa buduje również centrum handlowe Galeria Wilanów. Inwestor poinformował, że budowę Galerii ma zamiar zacząć natychmiast. Według planów za 22 miesiące na Białołęce zobaczymy kolejny w Warszawie obiekt handlowy.

Galeria Północna - wizualizacjaGaleria Północna - wizualizacja Galeria Północna - wizualizacja wnętrza Galeria Północna - wizualizacja wnętrza

Powstanie dużej galerii handlowej na Białołęce było kwestią czasu. Tę olbrzymią, najszybciej rozwijającą się dzielnicę Warszawy zamieszkują przede wszystkim ludzie młodzi i rodziny z dziećmi, a więc najlepsza klientela tego typu obiektów. Lokalizacja Białołęki, znacznie oddalona od centrum miasta, zmuszała mieszkańców do korzystania z innych, znacznie oddalonych centrów handlowych.

Więcej o: