Bicie rekordu Polski pod Pałacem Kultury. We wtorek będą wspólnie dmuchać w wiatraczki

Wtorkową akcję pod Pałacem Kultury i Nauki współorganizuje Greenpeace Polska. Chce przekonać, że potrzebna jest energetyka obywatelska, czyli taka, w której nie tylko spółki energetyczne, ale każdy z nas może produkować energię.

Spodobało ci się? Polub nas

Dmuchanie w papierowe wiatraczki zacznie się jutro o godz. 10. Będzie ich co najmniej 1000. Wszystkie pochodzą z recyklingu. Zostaną umieszczone w specjalnym tunelu. Do bicia rekordu Polski w liczbie kręcących się wiatraczków może dołączyć każdy. Wystarczy przyjść we wtorek na pl. Defilad przy Teatrze Studio.

W ten sposób ekolodzy z Greenpeace chcą symbolicznie zainicjować akcję społeczną "Więcej niż energia". Jej celem jest stworzenie ruchu poparcia dla zielonej energii produkowanej przez obywateli. - Energetyka obywatelska to nasza wspólna sprawa. Umożliwia wszystkim zainteresowanym posiadanie równych praw i możliwości opłacalnego produkowania energii ze źródeł odnawialnych i korzystania z niej - przekonują członkowie Greenpeace.

Oprócz dmuchania w wiatraczki jutro będzie można także podpisać apel do polityków o wprowadzenie zmian korzystnych dla rozwoju energetyki obywatelskiej.

Na wspólne bicie rekordu Polski zapraszają Greenpeace Polska, WWF Polska, Polska Zielona Sieć i Client Earth.

Więcej o: