Do wygrania 20 tys. zł! Weź udział w konkursie na dokończenie powieści o Bazarze Różyckiego

- Czy miasto, jego mieszkańcy, mogą stworzyć zbiorową powieść? - takie pytanie zadaje zespół Laboratorium Reportażu, który już od 10 lat pracuje nad polifoniczną powieścią o słynnym praskim Bazarze Różyckiego. Teraz ogłasza konkurs na dokończenie powieści. Macie jakieś informacje lub wspomnienia związane z bazarem? Piszcie! Można wygrać 20 tysięcy złotych!

Spodobało ci się? Polub nas

I nspiratorem tematu był wykładowca Laboratorium Reportażu Marek Nowakowski. Autorem powieści, jej dyrygentem, reżyserem jest Marek Miller - reporter, założyciel Laboratorium. Relacje bezpośrednich świadków i uczestników wydarzeń zbierali studenci oraz uczniowie praskich liceów (więcej o powieści pisaliśmy TUTAJ ).

W grudniu 2014 r. dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury powstał pierwszy multimedialny szkic powieści. Można się z nim zapoznać na stronie projektu . Tam również zamieszczony jest obowiązujący uczestników konkursu Regulamin.

Konkurs jest kolejnym etapem poszukiwania materiału do ostatecznej wersji powieści. - Chcemy w ten sposób pozyskać dokumentację, której nie mamy i do której nie bylibyśmy w stanie dotrzeć, a może nawet sobie wyobrazić, że taka istnieje. Stąd prośba, aby każdy przystępujący do konkursu zapoznał się z jej pierwszym szkicem, by nie powtarzać tego, co już mamy - informuje zespół Laboratorium Reportażu. Swoje "wspomnienia" możecie przesyłać do końca września.

Wydanie książki stanie się ukoronowaniem konkursu, a jednocześnie bazą scenariusza do przyszłego Multiplastikonu - obiektu, w którym środkami filmowymi zostanie opowiedziana powieść. - Mamy nadzieję, że obiekt ten znajdzie się na terenie przyszłego, zrewitalizowanego już Bazaru, stanie się jego atrakcją turystyczną i miejscem edukacji młodego pokolenia - mówią twórcy powieści.

Więcej o: