Na Placu Defilad wyrosną drzewa! Już w ten weekend inauguracja sezonu przed Pałacem Kultury

Płyta Główna Placu Defilad zmieni się w zieloną enklawę pełną roślin, również takich, które sadzić będą mieszkańcy. Inauguracja sezonu w najbliższy weekend 5-7 czerwca.

Spodobało ci się? Polub nas

- Wszystkie podmioty zaangażowane w projekt Plac Defilad łączy cel stworzenia kulturalnej wizytówki Warszawy - przestrzeni, która zostanie zredefiniowana, ponownie odkryta przez mieszkańców oraz odwiedzających. Chcemy także zaproponować nową jakość, zarówno na płaszczyźnie kooperacji niezależnych jednostek, jak również rozwijania potencjału przestrzeni miejskich - podkreśla Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawa. A Plac Defilad ma oczywisty potencjał, który miasto dostrzega i konsekwentnie wykorzystuje - dodaje wiceprezydent.

Długi weekend na Placu Defilad

Drugi sezon na Placu Defilad zainaugurują warsztaty i animacje w przestrzeni ogrodu. - Już 6 i 7 czerwca wszyscy chętni będą mogli wspólnie sadzić rośliny - zapowiadają organizatorzy. - Wieczorami czekają koncerty, pierwsze projekcje filmowe czy debaty w Barze Studio - dodają.

Plac Defilad WarszawaPlac Defilad Warszawa Facebook.com/ Miasto Ogród Facebook.com/ Miasto Ogród

W sobotę, 6 czerwca, organizatorzy zapraszają na zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki otwierające nowy cykl, poświęcony odkrywaniu tajemnic Pałacu Kultury oraz poznawaniu historii i anegdot związanych z Placem Defilad i Warszawą, a wieczorem na koncert Skubasa. Atrakcją ostatniego dnia weekendu będzie Marcin Masecki, którego muzyka towarzyszyć będzie niedzielnemu śniadaniu.

Miejski ogród w środku Warszawy

Plac Defilad w nowym sezonie będzie zachęcał mieszkańców Warszawy do odwiedzin zmienioną aranżacją przestrzeni. Pojawią się drewniane elementy architektury - nowoczesne outdoorowe ławy i siedziska. Nad nimi oraz znanym z ubiegłego roku 25-metrowym stołem powstanie też system częściowych zadaszeń, czyli płóciennych trójkątnych żagli, które mają chronić przed upalnym słońcem.

W zurbanizowanej przestrzeni pojawią się drzewa, które zmienią jej charakter. Powstanie ogród pełen roślin: kwiatów, traw, ziół. Znajdzie się też miejsce na uprawny ogród warzywny. Organizatorzy chcą zaprosić mieszkańców do czynnego wsparcia idei miejskiego ogrodnictwa i zaangażowania się w tworzenie ogrodu. W weekendy będzie można wziąć udział w warsztatach poświęconych różnym aspektom prowadzenia ogrodu, m.in. nowoczesnemu eko-ogrodnictwu.

Przez całe lato w ogrodzie odbywać się będą koncerty i spotkania, projekcje filmowe, zajęcia sportowe i liczne warsztaty, również dla dzieci.

Więcej o: