Zwiedzanie Muzeum Komunikacji, gokarty na Narodowym i zumba nad Wisłą [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Betonowa przestrzeń przed pałacem kultury wreszcie się zazieleni. Przez cały weekend warszawiacy mogą dołączyć się do sadzenia ogrodu. Będzie też jedyna okazja do odwiedzin powstającej Muzeum Komunikacji. Zobacz, co jeszcze ciekawego czeka na Ciebie w weekend.

Spodobało ci się? Polub nas

PIĄTEK

Otwarcie sezonu na basenach Kora

Baseny Kora przy Wale MiedzeszyńskimBaseny Kora przy Wale Miedzeszyńskim Baseny Kora Baseny Kora

W piątek za darmo, a w sobotę wejściówki w promocyjnej cenie. Natomiast w sobotę za wejście na teren kąpieliska zapłacimy, lecz w preferencyjnej cenie: za bilet normalny - 10 zł, a za ulgowy - 5 zł.

Gdzie, kiedy: Wał Miedzeszyński 345

SOBOTA

Pierwsza w tym roku okazja by odwiedzić muzeumkomunikacji.org. Na miejscu Możliwość obejrzenia zabytkowych pojazdów, start I Rajdu Królewskiegohttps://www.facebook.com/events/1388629018132863/ oraz aukcja przedmiotów kolekcjonerskich i części motoryzacyjnych z której dochód zasili fundusz remontu siedziby Muzeum.

Gdzie, kiedy: ul. Pożarowa 2 na Targówku, w godz. 10-13

SOBOTA

Zwiedzanie Muzeum Komunikacji

Muzeum KomunikacjiMuzeum Komunikacji Muzeum Komunikacji Muzeum Komunikacji

Pierwsza w tym roku okazja, by odwiedzić Muzeum Komunikacji . Na miejscu obejrzymy zabytkowe pojazdy, start I Rajdu Królewskiego oraz aukcję przedmiotów kolekcjonerskich i części motoryzacyjnych, z której dochód zasili fundusz remontu siedziby muzeum.

Gdzie, kiedy: ul. Pożarowa 2 na Targówku, w godz. 10-13

Ogród na Placu Defilad

Akcja 'Zasadźmy ogród na Placu Defilad!'Akcja "Zasadźmy ogród na Placu Defilad!" Plac Defilad Plac Defilad

Kto nie wyjechał na długi weekend ma szansę pogrzebać w ziemi. W sobotę i niedzielę pod okiem ogrodników warszawiacy będą sadzili trawy, zioła i kwiaty na kilku z ponad 60 grządek. Asortyment ogrodniczy - od sadzonek po konewki - czeka na gości na miejscu.

Gdzie, kiedy: pl. Defilad (płyta główna)

NIEDZIELA

Zumba w Plażowej

Zumba w PlażowejZumba w Plażowej Plażowa Plażowa

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się ciekawy cykl spotkań nad Wisłą. Plażowa zaprasza na bezpłatne zajęcia zumby organizowane we współpracy z klubem Pure Jatomi Fitness Polska .

Gdzie, kiedy: Plażowa (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1), godz. 11, wstęp wolny

Gokarty na Narodowym

Kartingowy NarodowyKartingowy Narodowy Kartingowy Narodowy Kartingowy Narodowy

Najnowocześniejsze gokarty w Polsce, najszybsza nawierzchnia, ciasne szykany i wyjątkowe emocje - prawdziwa gratka dla wielbicieli wyścigów powraca po krótkiej przerwie spowodowanej finałem Ligi Europejskiej

Gdzie, kiedy: Al. Ks. Poniatowskiego 1, w godz. 10-23

Koncerty Chopinowskie

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach KrólewskichKoncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Podczas dwóch koncertów - o godz. 12 i 16 - wysłuchamy najpierw Bronisława Kawalla, a następnie Atsuko Ogawa (Japonia).

Koncert Chopinowski po raz pierwszy zorganizowano je w roku 1959. Kiedy Warszawa znalazła się pod okupacją hitlerowską, zakazano wykonywania muzyki Chopina, a pomnik został wysadzony w powietrze. Dopiero po zakończeniu wojny w ruinach wrocławskiej fabryki wagonów odnaleziono głowę Chopina z rzeźby w Łazienkach, a na podstawie ocalałego gipsowego modelu zrekonstruowano dzieło Szymanowskiego. Na dawnym miejscu pomnik Fryderyka Chopina stanął w roku 1958, a już rok później rozbrzmiewała stąd muzyka polskiego twórcy.

Gdzie, kiedy: Łazienki Królewskie, pomnik F. Chopina, w każdą niedzielę - do 27 września, godz. 12 i 16

Więcej o: