Wianki nad Wisłą po raz 20-sty. Muzyka ze sceny będzie grała przez cały dzień [SZCZEGÓŁY]

The Charlatans i GrubSon to główne gwiazdy muzyczne tegorocznych Wianków. Impreza na powitanie lata odbędzie się 20 czerwca i wejdziemy na nią za darmo.

Spodobało ci się? Polub nas

Wianki nad Wisłą jak zwykle organizowane są na Podzamczu. W tym roku zabawa odbędzie się w sobotę 20 czerwca, tuż przed Nocą Kupały. Zgodnie z tradycją słowiańską to właśnie podczas najkrótszej nocy w roku w trakcie radosnych zabaw odbywały się kiedyś różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami.

Co się będzie działo?

Najkrócej mówiąc: dużo. W programie imprezy przygotowano atrakcje w powietrzu, na ziemi i w wodzie. Nie zabraknie też występów muzycznych. A na finał - jak zapowiadają organizatorzy - "imponujący" pokaz sztucznych ogni.

- Chcemy działać na wszystkie zmysły: będzie można podziwiać, słuchać i smakować. Zmiksujemy tradycję i nowoczesność. Przygotowaliśmy atrakcje w stylu retro, ale także angażujące publiczność wydarzenia wykorzystujące najnowsze technologie - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która przygotowuje Wianki, a w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Główną atrakcją będą tradycyjnie koncerty. Zagraniczną gwiazdą będzie legenda brytyjskiej muzyki gitarowej The Charlatans. Wydali właśnie dwunastą płytę "Modern Nature", uznaną przez krytyków za najdojrzalszą i najlepszą w ich karierze. Tuż przed północą na scenie pojawi się GrubSon, który słynie ze znakomitych koncertów na żywo, a dziś jest jedną z najważniejszych gwiazd polskiego hip-hopu. Podczas Wianków nad Wisłą zagra razem z: DJ BRK, Jareckim i zespołem SANEPID.

 

Przenieś się w czasy przedwojennej Warszawy

Wydarzeniem wieczoru będzie jednak specjalny jubileuszowy projekt z okazji 60-lecia Stołecznej Estrady. Nad Wisłą zabrzmią przeboje polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich sześciu dekad w nieoczywistych, zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Soul Service & Break da Funk i gości specjalnych. Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing zaśpiewa kultowe piosenki Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Johnny'ego Casha i Franka Sinatry. Program sceny głównej uzupełni występ Rebeki. Duet podbił serca polskiej publiczności debiutanckim albumem "Hellada", a przez zagraniczne media okrzyknięty został "nadzieją polskiej muzyki elektronicznej".

Wianki nad WisłąWianki nad Wisłą fot. Darek Senkowski Wianki nad Wisłą, fot. Darek Senkowski

Podczas tegorocznych Wianków nad Wisłą po raz pierwszy muzyka będzie rozbrzmiewać także w ciągu dnia. Na retro scenie zagra Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów jak "La Paloma" czy "W Saskim Ogrodzie" przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy. Na Wiankach będzie można nauczyć się warszawskich tańców, podglądając kroki flisackiego szota i słuchając prawdziwej gwary warszawskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Początek zabawy o godz. 14.

Więcej o: