30 maja Marsz Wyzwolenia Konopi. "Czas położyć kres represjom za używanie najbardziej przydatnej człowiekowi rośliny"

30 maja ulicami miasta przejdą osoby wspierające akcję Wyzwolenia Konopi. - Pozwolenie na korzystanie z walorów tej rośliny to bardzo ważny aspekt dla ludzkości - głoszą aktywiści.

Spodobało ci się? Polub nas

Marsz i After Party

- Już 30.05 zaczynamy maszerować dla medycznej marihuany i zakończenia represji za wykorzystywanie najbardziej przydatnej człowiekowi rośliny na Ziemi! Wbrew pozorom pozwolenie na korzystanie z walorów tej rośliny to bardzo ważny aspekt dla ludzkości. Uwolnienie jej sprawi, że każdy obywatel pośrednio lub bezpośrednio odczuje jej pozytywne oddziaływanie na wielu płaszczyznach codziennego życia! - piszą przedstawiciele stowarzyszenia Wolne Konopie, organizatorzy marszu.

 

Marsz ruszy spod Pałacu Kultury o godzinie 16:00. Po marszu odbędzie się Afterparty w lokalu SDQ - Spółdzielnia Dom Qltury przy u. Burakowskiej. - Czekają na Was 2 sceny pełne artystów Reggae, Hip-Hop, D'n'B, Jungle i nie tylko - zapowiadają organizatorzy. Start o godz. 20:00. Wejście w cenie 10 zł - do 23:00 (lista Facebook) oraz 20 zł - od 23:00.

Na głównej scenie zagrają: CENTRUMstroba, Warsaw Jungle Massive DJ Krzaku (Selecta Arrbusto), Freedom Sound, Syntopa), Fifo Samaritan, Mystic Dubs w składzie Jah Love sound system, Syntopa Sound, Ras Borozi i MC Fritz, Lonely Tree Soundsystem i Hazard. Na scenie Electronic: Stickorama (Prosto Wear), Cienki Cin, RootShot &MC Mózg, Wobler (Naturalna Selekcja), PANTON (naturalna selekcja), MATT.ONE.

Walka o leczniczą marihuanę

Liderem stowarzyszenia Wolne Konopie jest Andrzej Dołecki, o którym zrobiło się głośno, kiedy 1 maja 2012 roku został zatrzymany i aresztowany na podstawie, jak się później okazało, fałszywych zeznań dwóch zatrzymanych wcześniej plantatorów marihuany spod Nadarzyna. Warszawski sąd, w styczniu tego roku, przyznał Andrzejowi Dołeckiemu 18 tys. zł zadośćuczynienia za trzy miesiące, które spędził za kratami (wywiad z Dołeckim możecie przeczytać TUTAJ ).

Trzy lata później, w kwietniu tego roku za import 900 gramów olejku z konopi został zatrzymany kolejny lider Wolnych Konopi - Jakub "Siou" Gajewski (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ ). 20 kwietnia pod Sejmem odbyła się demonstracja, w której aktywiści domagali się uwolnienia zatrzymanych i zakończenia represji za marihuanę. W demonstracji wzięło udział wiele osób, które wiedzą, że lecznicza marihuana znacznie poprawia ich stan zdrowia, a także osoby, które żywią nadzieję na to, że lek mógłby im pomóc w walce z niekiedy bardzo ciężką chorobą (więcej znajdziecie TUTAJ ).

Od tamtej pory w Polsce lecznicza marihuana to jeden z najgorętszych tematów. Podejmowany był wielokrotnie choćby podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Zalegalizować czy nie zalegalizować leczniczą marihuanę? - przed taką decyzją stoi rząd. Aktywiści nie mają zamiaru się poddać. Zrobią wszystko, aby doszło do legalizacji leczniczej marihuany w Polsce.

Więcej o: