Tak będzie wyglądał w tym roku letni pawilon Mercedesa. Sprawdź, co będzie się działo w tym sezonie w Stacji!

Rozpoczęła się już budowa letniego pawilonu Mercedesa. - W tym roku Stacja zabierze swoich gości w podróż w przyszłość. Miejski charakter - w nowoczesnym wydaniu. Bogata oferta wydarzeń motoryzacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Ciekawe brzmienia w kameralnej odsłonie - zapowiadają organizatorzy. Co będzie się działo w tym sezonie i jak będzie wyglądać Stacja Mercedes?

Spodobało ci się? Polub nas

Letni Pawilon na Powiślu

Letni pawilon Stacja Mercedes znajduje się na rogu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja. Stacja pierwszy raz pojawiła się na mapie Warszawy w 2013 roku. Interesujący architektonicznie pawilon został postawiony w miejscu starych garaży przy Moście Poniatowskiego. Stacja Mercedes to tzw. "pop-up store" znanego producenta samochodów, będący częścią jego globalnej strategii marketingowej.

W Warszawie od strony organizacyjno-barowo-gastronomicznej lokal prowadzony jest przez Grupę Warszawa, właściciela także dwóch innych popularnych miejscówek na Powiślu: Warszawy Powiśle i Syreniego Śpiewu. Lokal działa sezonowo, od połowy czerwca do 6 września.

Miejsce od momentu swojego istnienia przyciągało tłumy. Głównym powodem jest urokliwa i atrakcyjna lokalizacja miejsca - samo serce Powiśla, tuż obok baru PKP Warszawa Powiśle, pośród zieleni i drzew. Ale to nie wszystko - Stacja Mercedes zawsze proponowała ciekawe i angażujące bardzo różne grupy wiekowe wydarzenia - od koncertów po modne wśród młodych zajęcia sportowe - jak zajęcia z pływania na wake boardzie. Czego możemy się spodziewać w tym roku?

Stacja MercedesStacja Mercedes materiały prasowe materiały prasowe

Nowy pawilon Stacji Mercedes

- Trzeci sezon w letnim pawilonie zainauguruje koncert Gaby Kulki, która wystąpi przed gośćmi Stacji w dniu otwarcia, czyli 13 czerwca. Oprócz bogatej oferty kulturalno - rozrywkowej, planowane są także spotkania dedykowane fanom marki, a wśród nich seria mocnych, motoryzacyjnych akcentów. Specjalną atrakcją dla pasjonatów sportowych rywalizacji będą transmisje Formuły 1 - zapowiadają organizatorzy.

Starcia na najsłynniejszych europejskich torach świata wyświetlone zostaną na dużym, kontrastowym ekranie diodowym wraz z podglądem na tzw. live timing. Królowa sportu motorowego. - F1 z pewnością nie zawiedzie i dostarczy bardzo silnych emocji - dodają organizatorzy.

Wśród innych interesujących propozycji będą między innymi projekcje filmów, zajęcia sportowe i interesujące warsztaty.

- Tegoroczna Stacja, choć w nocy będzie tajemniczą, futurystyczną bryłą, to za dnia, dzięki otwierającym się  fasadom, zamieni się w nowoczesny, garażowy pawilon. Nowa elewacja będzie nawiązywała do industrialnej przeszłości Powiśla - garaży maszynowych oraz parowych, które mieściły się w tej lokalizacji - informują organizatorzy.

- Oprócz nawiązania dialogu z przeszłością, nowe rozwiązania będą także bardzo funkcjonalne - mówią organizatorzy. - Dzięki ruchomym drzwiom garażowym, którymi można sterować, Stacja będzie bardziej niezależna od pogody. Wewnątrz również zostaną wprowadzone nowe elementy - nie będzie podziału na moduły, a także rozdzielona będzie kuchnia z barem - ze względów praktycznych - dodają.

Nowa architektura Stacji, jak mówią organizatorzy, powstała w oparciu o doświadczenie z poprzednich edycji. Za projekt oraz realizację tegorocznej Stacji Mercedes odpowiada Pracownia Architektoniczna WWAA, założona w 2007 roku przez Natalię Paszkowską i Marcina Mostafę. Pracownia WWAA była także odpowiedzialna za projekty i realizację Stacji w poprzednich sezonach.

Przez cały czas działania będzie można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA SB i GLA.

Więcej o: