Orkiestra warzywna, urodziny Baru Studio i Święto Saskiej Kępy [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Ale ten czas leci. W piątek drugie urodziny świętuje barStudio, jeden z najpopularniejszych klubów w Warszawie. Z kolei koncert Ani Rusowicz i Grzegorza Turnaua, spektakl o Agnieszce Osieckiej i prezentacja pucharu UEFA - to atrakcje sobotniego święta Saskiej Kępy. A może chcesz zagrać na warzywach? Perkusja z arbuza, grzechotki z selera, mikrofon z papryki - na takich niecodziennych instrumentach powstaje muzyka zespołu Paprykalaba. Nie zapomnijcie też o Dniu Mamy.

PIĄTEK

2. urodziny Baru Studio

SOBOTA

Święto Saskiej Kępy

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie piosenka w wykonaniu Reny Rolskiej "Na Francuskiej". Tegoroczne, 10. Święto Saskiej Kępy o godz. 14.00 otworzy uroczysta parada, która ruszy od ronda Waszyngtona, ul. Francuską do małej sceny, położonej przy pomniku Agnieszki Osieckiej. Tam odśpiewana zostanie "Małgośka". Jedną z największych atrakcji tegorocznego święta będzie możliwość zobaczenia z bliska pucharu Ligi Europy. To już przedostatnia szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum (gotowe odbitki zdjęć do odbioru na miejscu wydarzenia) przed wielkim finałem, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym już w środę, 27 maja. W ramach trasy Trophy Tour puchar w godz. 14.00 - 19.00 zostanie wystawiony w specjalnym namiocie sferycznym u zbiegu ulic Francuskiej i Berezyńskiej.

Szczegółowy program Święta Saskiej Kępy

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/spotkajmy-si-na-francuskiej-na-francuskiej

Od godz. 19 na scenie pojawi się Ania Rusowicz i Grzegorz Turnau. Natomiast wcześniej koncert najpopularniejszych piosenek Anny German, koncert najpopularniejszych piosenek Anny German

Perkusja z arbuza, grzechotki z selera, mikrofon z papryki. Zapraszamy na koncert zespołu Paprykalaba - orkiestry, której muzyka powstaje na warzywnych instrumentach.

- Nasz band podzielony jest na sekcje - tłumaczy Benjamin Cope, jeden z założycieli Paprykalaby. - Perkusję reprezentują arbuz, dynia i kapusta, a dętą: ogórek, kabaczek i marchewka. Do tego dochodzą grzechotki z wydrążonego selera i ziemniaka.

Zespół składa się z dziesięcioosobowej grupy muzyków pochodzących z Polski i Ukrainy. W czasie sobotniego wydarzenia wspólnie z artystami wykonamy z jarzyn instrumenty, a następnie wspólnie z orkiestrą zagramy koncert.

Wydarzenie jest częścią projektu "ZMYSŁAKI - otwarte soboty dla rodzin z dziećmi". Jego bohaterem są zmysłaki, dzięki którym ciekawe świata dzieci (w wieku 5-9 lat) poszerzą swoją wiedzę na temat zmysłów. Podczas interaktywnych warsztatów - z ekspertami, znanymi artystami i muzykami oraz naukowcami opowiemy o poznawaniu rzeczywistości poprzez węch, wzrok, słuch, smak i dotyk. W specjalnej strefie działań świetlicowych o opiekę nad najmłodszymi zadbają doświadczeni animatorzy.

W ramach projektu w minioną sobotę na Białołęce powstał Ogród Zmysłów.

DZIEŃ MATKI

Mamma mia! - gra muzealna

Tego dnia Muzeum Narodowe zaprasza wszystkie mamy do zabawy w podchody. Czeka m.in. odkrywanie ruin zatopionego miasta i wizyta na królewskim dworze. Uczestnicy zabawy dowiedzą się czy wizerunki zwierząt ukrywają sekretne treści i jak wyglądał średniowieczny smoczek dla niemowląt. Przejście całej trasy podchodów (ok. 45 minut) i rozwiązanie wszystkich zadań zostanie nagrodzone, a trzy zespoły, które najszybciej wykonają swoje zadania, otrzymają nagrody specjalne.

Gdzie, kiedy: Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3), od godz. 11 do 15 w recepcji w holu można odebrać mapy i instrukcje gry.

Wilanowski Dzień Mamy

amy prezenty dla Mamy!

W dniu 23 maja (sobota) o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Mamy na recital aktora Jacka Borkowskiego, który przeniesie widzów w klimat nowojorskich klubów lat 40. Obecne na koncercie mamy otrzymają upominki - kosmetyki Dr Organic, rozlosowane zostaną także: vouchery spa do Warsaw Plaza Hotel, voucher do Pałacu Domaniowskiego, kupony rabatowe i bony na zakupy.

Gdzie, kiedy: wejściówki na imprezę dostępne są wydziale promocji oraz kultury i sportu (w godz. 8 - 16 (pokój nr 213 i 215), w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3 oraz w dniu koncertu w trakcie pikniku na Plaży Wilanów na stanowisku Biblioteki Publicznej w godz. 11.00 - 16.00.

ZAPRASZAMY!

NEDZIELA

W najbliższą niedzielę (24.05.15. godz. 12:00) zapraszamy Was na wycieczkę po Osiedlu Przyjaźń. Emotikon smile

Podczas spaceru zwiedzimy osiedle o symbolicznej nazwie "Przyjaźń", stworzone dla radzieckich budowniczych Pałacu Kultury im. Józefa Stalina. Osiedle, wraz z powstałą w 1951 roku linią kolejową Warszawa Gdańska-Gołąbki, przebiegającą obecnie pod wiaduktem ul. Górczewskiej, było pierwszym krokiem w stronę miejskiego zagospodarowania tego obszaru, jeszcze zanim w latach 70. ruszyła budowa osiedla Jelonki. Specyficzna pseudorosyjska architektura, funkcje symboliczne osiedla, rola społeczna miejsc kulturalnych, a także współczesne miejsce osiedla ma mapie Bemowa będą tematami tego spaceru.

Zbiórka: godz. 12.00, Ratusz Bemowo

Prowadząca: Patrycja Jastrzębska

fot. Aleksandra Pawlak

2. urodziny Baru Studio

2 urodziny baruStudio2 urodziny baruStudio barStudio barStudio

Z okazji urodzin Niezwykły skład wykona szereg hitów spod znaku "Boogie Woogie Italiani, Mina Mazzini, Rita Pavone, Andreo Celentano, Don Backy, Patty Pravo, Ennio Morricone, Papa Giovanni Paolo II".

Gdzie, kiedy: barStudio (pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki), godz. 21

SOBOTA

Święto Saskiej Kępy

Święto Saskiej Kępy 2015Święto Saskiej Kępy 2015 materiały organizatorów materiały organizatorów

Motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy jest piosenka Reny Rolskiej "Na Francuskiej". Święto, o godz. 14, otworzy uroczysta parada, która ruszy od ronda Waszyngtona, ul. Francuską do małej sceny, położonej przy pomniku Agnieszki Osieckiej. Tam odśpiewana zostanie "Małgośka". Jedną z atrakcji tegorocznego święta będzie możliwość zobaczenia z bliska pucharu Ligi Europy. To już przedostatnia szansa na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z trofeum - puchar zostanie wystawiony w specjalnym namiocie u zbiegu ulic Francuskiej i Berezyńskiej - natomiast gotowe odbitki zdjęć będą do odbioru na miejscu wydarzenia. Z kolei wieczorem, od godz. 19, na scenie pojawi się Ania Rusowicz i Grzegorz Turnau. Szczegółowy program Święta Saskiej Kępy .

Gdzie, kiedy: Saska Kępa, ul. Francuska

Paprykalaba - koncert orkiestry warzywnej

PaprykalabaPaprykalaba Paprykalaba Paprykalaba

- Nasz band podzielony jest na sekcje - tłumaczy Benjamin Cope, jeden z założycieli Paprykalaby. - Perkusję reprezentują arbuz, dynia i kapusta, a dętą: ogórek, kabaczek i marchewka. Do tego dochodzą grzechotki z wydrążonego selera i ziemniaka. Zespół składa się z dziesięcioosobowej grupy muzyków pochodzących z Polski i Ukrainy. W czasie sobotniego wydarzenia warszawiacy wspólnie z artystami wykonają z jarzyn instrumenty, a potem razem zagrają koncert.

Gdzie, kiedy: BOK (ul. van Gogha 1), od godz. 11 do 14, wstęp wolny

NIEDZIELA

Odkryj na nowo Bemowo

Osiedle Przyjaźń w 1961 rokuOsiedle Przyjaźń w 1961 roku źródło: NAC źródło: NAC

Podczas spaceru organizowanym przez Stowarzyszenie Masław zwiedzimy osiedle o symbolicznej nazwie "Przyjaźń" stworzone dla radzieckich budowniczych Pałacu Kultury im. Józefa Stalina. Osiedle, wraz z powstałą w 1951 roku linią kolejową Warszawa Gdańska-Gołąbki, przebiegającą obecnie pod wiaduktem ul. Górczewskiej. Osiedle było pierwszym krokiem w stronę miejskiego zagospodarowania tego obszaru, jeszcze zanim w latach 70. ruszyła budowa osiedla Jelonki. Tematem spaceru będzie pseudorosyjska architektura, funkcje symboliczne osiedla, rola społeczna miejsc kulturalnych, a także współczesne miejsce osiedla ma mapie Bemowa.

Gdzie, kiedy: zbiórka - godz. 12.00, ratusz Bemowo (Powstańców Śląskich 70)

Nie możemy też ominąć imprez związanych z Dniem Matki w Warszawie:

Wilanowski Dzień Mamy

Wilanowski Dzień MamyWilanowski Dzień Mamy urząd dzielnicy Wilanów urząd dzielnicy Wilanów

Mamy mieszkające w Wilanowie w klimat nowojorskich klubów lat 40 przeniesie aktor Jacek Borkowski. Mamy otrzymają również upominki - kosmetyki Dr Organic, rozlosowane zostaną także: vouchery spa do Warsaw Plaza Hotel, voucher do Pałacu Domaniowskiego, kupony rabatowe i bony na zakupy.

Gdzie, kiedy: sobota - wejściówki na imprezę dostępne są wydziale promocji oraz kultury i sportu (w godz. 8 - 16 (pokój nr 213 i 215), w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3 oraz w dniu koncertu w trakcie pikniku na Plaży Wilanów na stanowisku biblioteki publicznej w godz. 11 - 16.

Mamma mia! - gra muzealna

Dzień Matki w Muzeum NarodowymDzień Matki w Muzeum Narodowym Muzeum Narodowe w Warszawie Muzeum Narodowe w Warszawie

Tego dnia Muzeum Narodowe zaprasza wszystkie mamy do zabawy w podchody. Czeka m.in. odkrywanie ruin zatopionego miasta i wizyta na królewskim dworze. Uczestnicy zabawy dowiedzą się czy wizerunki zwierząt ukrywają sekretne treści i jak wyglądał średniowieczny smoczek dla niemowląt. Przejście całej trasy podchodów (ok. 45 minut) i rozwiązanie wszystkich zadań zostanie nagrodzone, a trzy zespoły, które najszybciej wykonają swoje zadania, otrzymają nagrody specjalne.

Gdzie, kiedy: wtorek - Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3), od godz. 11 do 15 w recepcji w holu można odebrać mapy i instrukcje gry.

Dla Ciebie Mamo

Koncert z okazji Dnia Matki 2015Koncert z okazji Dnia Matki 2015 urząd dzielnicy Wola urząd dzielnicy Wola

W ten szczególny dzień dla mam urząd dzielnicy Wola zachęca do udziału w koncercie, pt. "DLA CIEBIE MAMO" w wykonaniu artystów z Agencji Artystycznej SOJART. Wystąpią: Anna Adamiak - śpiew, Piotr Rafałko - śpiew, Włodzimierz Trzeciak - fortepian, Katarzyna Soja- prowadzenie koncertu.

Gdzie, kiedy: wtorek - Dom Kultury "Działdowska" (ul. Działdowska 6), bezpłatne wejściówki.

Więcej o wydarzeniach na Dzień Matki przeczytasz tu .

Więcej o: