Nowe boiska do gry w siatkówkę plażową na Polu Mokotowskim. Mamy je dzięki... mieszkańcom

Inwestycję zrealizowano w ramach pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego. Z nowych boisk można korzystać za darmo.

Spodobało ci się? Polub nas

Dwa boiska do gry w siatkówkę plażową powstały w ochockiej części Pola Mokotowskiego - na południe od głównego stawu. Rok temu pomysł ich budowy zgłosił jeden z mieszkańców tej dzielnicy w ramach pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy zdecydowali. Projekt otrzymał 345 głosów i wygrał w głosowaniu.

Nowe boiska do gry w siatkówkę plażową na Polu MokotowskimNowe boiska do gry w siatkówkę plażową na Polu Mokotowskim Fot. ZOM Nowe boiska do gry w siatkówkę plażową na Polu Mokotowskim, fot. ZOM

Boiska wyposażone są w czerwone siatki, mocowane do metalowych słupków zabezpieczonych nakładkami z gąbki. Podłoże stanowi drobnoziarnisty piasek.

Z boisk można korzystać bezpłatnie w dowolnym czasie. Trzeba mieć ze sobą jedynie piłkę.

Sypanie piasku pod nowe boisko do gry w siatkówkę plażową na Polu MokotowskimSypanie piasku pod nowe boisko do gry w siatkówkę plażową na Polu Mokotowskim Fot. ZOM Sypanie piasku pod nowe boisko do gry w siatkówkę plażową na Polu Mokotowskim, fot. ZOM

Oba boiska zbudował Zarząd Oczyszczania Miasta. ZOM obiecuje, że codziennie będą wygrabiane z nieczystości. Apeluje jednak, żeby nie wprowadzać psów na teren boisk. Podobną prośbę o dbanie o czystość oraz bezpieczeństwo (niektórzy grają bez obuwia) kieruje też do grających w siatkówkę plażową.

Wykonanie obu boisk kosztowało 11,6 tys. zł.

Więcej o: