Łoś wbiegł prosto pod samochód. Cudem nie doszło do wypadku

Ta groźnie wyglądająca sytuacja miała miejsce w okolicach Nadarzyna na ruchliwej wylotówce z Warszawy na Katowice. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnię. Kierowca w ostatniej chwili zdołał zahamować. Nikomu nic się nie stało.

Spodobało ci się? Polub nas

O sprawie napisano na platformie Kontakt 24 . Jeden z internautów przysłał film, który nakręcił ze swojego auta. Widać na nim, jak wczoraj po godz. 16 na Trasie Katowickiej na wysokości miejscowości Urzut pod Warszawą nagle na dwupasmową jezdnię wbiega łoś. Zwierzę przebiegło tuż przed maską jadącego samochodu. Kierowca zdążył wyhamować i odbić w prawo, dzięki czemu nie doszło do zderzenia z łosiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gdzie uciekł łoś? Nie wiadomo.

Ten łoś wybrał się w lutym na wycieczkę na Wolską i Redutową. Trzeba go było uśpić i przewieźć
z powrotem do lasuTen łoś wybrał się w lutym na wycieczkę na Wolską i Redutową. Trzeba go było uśpić i przewieźć z powrotem do lasu Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Akcja odławiania łosia, który biegał po cmentarzu i parku przy ulicy Wolskiej i Redutowej w lutym 2014 r., fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Ale takie nieoczekiwane przeszkody na polskich drogach to żadna nowość. W sieci jest mnóstwo filmików kręconych przez kierowców, którzy na swojej drodze spotkali łosie przebiegające przez jezdnię. Także w stolicy w ostatnich latach można je było spotkać m.in. na Wisłostradzie, przy centrum handlowym na Targówku czy na cmentarzu na Woli.

Łoś w krzakach przy zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na WisłostradęŁoś w krzakach przy zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wisłostradę Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl Łoś w krzakach przy zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wisłostradę, fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta

Łosie żyją pod Warszawą, m.in. w Mazowieckim Parku Krajobrazowym i w Puszczy Kampinoskiej.

Gdy zobaczymy łosia powinniśmy zadzwonić do straży miejskiej (numer 986). Wówczas interwencję podejmie Ekopatrol.

Więcej o: