Wieczorem Pałac w Wilanowie znów będzie świecić. Dziś darmowy pokaz mappingu

Bezpłatny pokaz mappingu na dziedzińcu pałacowym to podziękowanie dla warszawiaków za udział w tegorocznej Nocy Muzeów. W oknach pojawiają się król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka. Początek o godz. 21.30.

Spodobało ci się? Polub nas

Choć jest to niespodzianka, to jej szczegóły podano do publicznej wiadomości. Wieczorem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. To tzw. mapping.

Mapping na elewacji Pałacu w WilanowieMapping na elewacji Pałacu w Wilanowie Fot. Marcin Mastykarz Fot. Marcin Mastykarz

Pokaz jest wyświetlany na fasadzie pałacu wilanowskiego i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka. Widzowie będą świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Żeby przekonać się, jak światło i kolory zmieniają barokowy pałac, wystarczy przybyć dziś wieczorem do Pałacu. Początek mappingu o godz. 21.30. Wstęp jest bezpłatny.

 
Więcej o: