Nie będzie przejazdu popularnym skrótem przy moście Siekierkowskim. Utrudnienia ruchu na ul. Bluszczańskiej

Całkowite zamknięcie ulicy Bluszczańskiej planowane jest w dniach 20 - 22 maja. Proponujemy już uzbroić się w nerwy i wcześniej zaplanować drogę.

Spodobało ci się? Polub nas

Otrzymaliśmy list od naszej czytelniczki:

- Jechałam dziś chwilę przed 7 rano z Zawad na ul. Czerniakowską, gdzie pracuję. Tak, jak wielu kierowców chciałam ominąć Trasę Siekierkowską i zjechałam w ulicę Bluszczańską, która od czasu zamknięcia Mostu Łazienkowskiego pomaga ominąć korki tworzące się na moście i trasie Siekierkowskiej. Zdziwiłam się, bo na wjeździe na Blusczańską stał zamknięty szlaban. Musiałam zawrócić na Trasę i stamtąd zjechać na Mokotów. A tam oczywiście już był wielki korek. Spóźniłam się przez to do pracy - pisze nasza czytelniczka.

O komentarz poprosiliśmy Jacka Dzierżanowskiego, rzecznika dzielnicy Mokotów:

- Utrudnienia w ruchu na odcinku ul. Bluszczańskiej są związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i studzienek. Inwestorem jest firma APM Bartycka, która w tym rejonie stawia nowe osiedle. Prace mają być wykonywane tak, aby na części drogi mógł się odbywać ruch samochodowy. Zamknięcie ulicy na całej szerokości jest planowane tylko w dniach 20-22 maja, kiedy będzie odtwarzana nawierzchnia ul. Bluszczańskiej na tym odcinku. Na czas tych prac, inwestor będzie musiał wyznaczyć objazd do ul. Bartyckiej - tłumaczy Dzierżanowski.

Nie pozostaje nic innego jak przygotować się na kilkudniowy jeszcze większy korek w tej okolicy.

Więcej o: