Spodobało ci się? Polub nas
- Projekt barki zakłada umieszczenie w jej wnętrzu muzealnej ekspozycji- tłumaczy pomysłodawca projektu Przemysław Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła, która od sześciu lat działa na warszawskiej Wiśle. - Na interaktywnej wystawie znajdą się informacje poświęcone Wiśle, zarówno o tej historycznej, jak i dzisiejszej.
Dworzec Wodny, zabytkowa XIX wieczna barka pływająca niegdyś po Wiśle fot. J. Wołyński / archiwa fot. J. Wołyński / archiwa
Miejsce otwarte jest na miłośników rzeki. Osoby, które chcą zorganizować wydarzenia dotyczące Wisły, np. wykłady, warsztaty czy debaty, będą mogły zrobić to tam - bez opłat. Na co dzień udzielane będą informacje o ciekawych wydarzeniach nad Wisłą.
Z czasem barka ma stać się także zaczątkiem przystani i centrum sportów wodnych po tej stronie Wisły. Będzie też częścią kawiarni Plażowa która ma ambicje rozwinąć się w większy kompleks. Fundacja Do Dzieła współpracuje tutaj z najemcą budynku 1500 m2.
- Wspólnie rozwijamy ten projekt, chcemy, by nad Wisłą pojawiło się więcej aktywności sportowych i rekreacyjncyh. Juz zaczęliśmy z Plażową Szkołą Jogi, ale plany mamy tu naprawdę ambitne i także wiślane - mówi Michał Brzozowski z Plażowej. -Plażowa m.in. włącza się w ideę pętli kajakowej, a Infobarka Wisła też będzie stanowiła częśc plażowego komlepksu, który będzie miał swoją przystań. Największa miejska plaża w Europie na to zasługuje
Wnętrze Infobarki (niemałe, bo przestrzeń wynosić będzie ponad 70 m kw) projektuje pracowania Noke Architects, o identyfiakcję wizualną dba Super Super , jedna z ciekawszych pracowni projektowych.
W tej chwili łódź buduje się wbygdoskiej firmie słynącej z produkcji nowowczesnych houseboatów - La Mare .
- Prace potrwają do lipca, potem przycumuje na Poniatówce - plaży przy moście Poniatowskiego. Spłynięcie z Bydgoszczy do Warszawy zajmie około czterech dni - mówi Krzysztof Dziomdziora, kapitan infobarki.
Jednak to nie wszystko. Trwają również prace również nad wiślaną aplikacją. Szybki w użyciu przewodnik po nadwiślańskich terenach skonstruowany zostanie tak, aby informować, ile metrów zostało do przebycia w dane miejsce. Na trasie przewodnika znajdą się także ciekawostki historyczne i informacje o ciekawych oraz wartych uwagi miejscach nad Wisłą.
Z czasem barka ma stać się także zaczątkiem przystani i centrum sportów wodnych po tej stronie Wisły. Będzie też częścią kawiarni Plażowa która ma ambicje rozwinąć się w większy kompleks. Fundacja Do Dzieła współpracuje tutaj z najemcą budynku 1500 m2. - Wspólnie rozwijamy ten projekt, chcemy, by nad Wisłą pojawiło się więcej aktywności sportowych i rekreacyjnych. Już zaczęliśmy z Plażową Szkołą Jogi, ale plany mamy tu naprawdę ambitne i także wiślane - mówi Michał Brzozowski z Plażowej . - Plażowa, m.in. włącza się w ideę pętli kajakowej, a Infobarka Wisła też będzie stanowiła część plażowego kompleksu, który będzie miał swoją przystań. Największa miejska plaża w Europie na to zasługuje.
Wnętrze Infobarki (niemałe, bo przestrzeń wynosić będzie ponad 70 m kw) projektuje pracowania Noke Architects, o identyfikację wizualną dba Super Super, jedna z ciekawszych pracowni projektowych.
W tej chwili łódź buduje się w bydgoskiej firmie słynącej z produkcji nowoczesnych houseboatów - La Mare. - Prace potrwają do lipca, potem przycumuje na Poniatówce - plaży przy moście Poniatowskiego. Spłynięcie z Bydgoszczy do Warszawy zajmie około czterech dni - mówi Krzysztof Dziomdziora, kapitan Infobarki.
Jednak to nie wszystko. Trwają również prace również nad wiślaną aplikacją. Szybki w użyciu przewodnik po nadwiślańskich terenach skonstruowany zostanie tak, aby informować, ile metrów zostało do przebycia w dane miejsce. Na trasie przewodnika znajdą się także ciekawostki historyczne i informacje o ciekawych oraz wartych uwagi miejscach nad Wisłą.