Męskość jest w kryzysie! Dlaczego? Na to pytanie odpowie Philip Zimbardo w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie

16 maja o godzinie 12:00 na Stadionie Narodowym odbędzie się spotkanie z "głosem i twarzą współczesnej psychologii" Philipem Zimbardo. Słynny amerykański psycholog na Kanapie Literackiej opowie o swojej nowej książce i o tym, która płeć zasługuje dzisiaj na miano "słabej".

Spodobało ci się? Polub nas

"Męskość jest w kryzysie! Młodzi mężczyźni rezygnują z gruntownego wykształcenia, nie radzą sobie na rynku pracy, nie potrafią stworzyć dojrzałej relacji z kobietą. Opóźniają wyprowadzkę z rodzinnego domu, nie dbają o zdrowie i kondycję. W zamian za to spędzają czas na "męskich" rozrywkach, sukcesy odnoszą w grach komputerowych, "zarządzając wszechświatem" z zacisza własnej sypialni, a wiedzę o intymności czerpią z filmów pornograficznych. Dlaczego tak się dzieje?" - czytamy na oficjalnej stronie nowej książki Philipa Zimbardo i Nikity Coulombe "Gdzie ci mężczyźni?".

Autorzy publikacji przyglądają się przyczynom zjawiska i proponują działania, które ich zdaniem mogą powstrzymać postępujący kryzys męskości i uchronić kolejne pokolenia młodych chłopców przed życiową nieporadnością.

Spotkanie z Philipem Zimbardo odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Książki w sobotę o godzinie 12:00 na Kanapie Literackiej. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

 

Philip G. Zimbardo jest uznanym na świecie "głosem i twarzą współczesnej psychologii". Jest znany przede wszystkim z przeprowadzenia stanfordzkiego eksperymentu więziennego, który miał za zadanie zbadać psychologiczne efekty symulacji życia w więzieniu. Amerykański psycholog udowodnił, że ludzie zdrowi psychicznie w specyficznych warunkach wcielają się w role oprawców i ofiar. Powodów takich zachowań upatruje on nie w zaburzeniach ludzkiej psychiki, lecz we wpływie otoczenia na jednostkę. Zimbardo zasłynął również badaniami nad nieśmiałością, czego konsekwencją było założenie przez niego Kliniki Nieśmiałości. Jest ponadto autorem wielu książek, wśród których znajduje się najstarszy wciąż używany podręcznik psychologii - "Psychologia i życie".

Philip Zimbardo odwiedzał Polskę już wielokrotnie. Za każdym razem spotkania z nim cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Renoma i charyzma amerykańskiego naukowca przyciąga rzesze osób zafascynowanych zagadnieniami z dziedziny psychologii. W 2014 roku Zimbardo otworzył w Katowicach Centrum Zimbardo - miejsce spotkań i edukacji dla młodzieży.

Więcej o: