Noc Muzeów 2015. Powstała aplikacja mobilna zawierająca aktualne programy instytucji kulturalnych

Aplikacja mobilna Noc Muzeów 2015 zawiera aktualne programy instytucji kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów oraz mapę ich lokalizacji. Warto przed sobotą ściągnąć aplikację. W Warszawie Noc Muzeów odbędzie się bowiem aż w 237 placówkach.

Spodobało ci się? Polub nas

Bez tej aplikacji w Noc Muzeów ani rusz. Aplikacja mobilna Noc Muzeów 2015 zawiera aktualne programy nie tylko z Warszawy, ale również z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Szczecina, Białegostoku i ok. 150 innych miast. Zawiera również bardzo praktyczną mapę lokalizacji placówek, biorących udział w wydarzeniu. Jak informują twórcy aplikacji, programy Nocy Muzeów w kolejnych miastach będą wprowadzane do aplikacji w miarę ich pojawiania się. Aplikacja jest dostępna dla systemu Android. Można ją pobrać ze sklepu Google PLAY.

Noc Muzeów 2015Noc Muzeów 2015 Noc Muzeów - aplikacja Noc Muzeów - aplikacja

Twórcy aplikacji informują, że jeżeli na liście miast w aplikacji nie ma miasta, które bierze udział w tegorocznej Nocy Muzeów lub konkretny obiekt i jego program nie jest widoczny w aplikacji, należy przesłać szczegóły na adres kontakt@nocmuzeów.info. Informacje będą aktualizowane do ostatniej chwili.

W tym roku Noc Muzeów odbędzie się 16 maja, czyli już w nadchodzący weekend. Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się po raz 12. Formuła tego wydarzenia nie zmieniła się na przestrzeni lat. Nadal w ciągu kilku wieczornych i nocnych godzin różne instytucje i placówki kulturalne chcą pokazać się z jak najciekawszej strony.

Noc Muzeów 2015Noc Muzeów 2015 Noc Muzeów - aplikacja Noc Muzeów - aplikacja

W tym roku na warszawiaków czeka 237 placówek - muzeów, galerii, pracowni, fundacji, szkół, ambasad, instytucji państwowych, itd. Stąd pomysł na aplikację mobilną ułatwiającą wyszukiwanie miejsc oraz wydarzeń, wydaje się świetnym pomysłem. Tradycyjnie między placówkami warszawiaków i turystów wozić będą autobusy na specjalnie opracowanych liniach. Zachęcam także do korzystania z rowerów Veturilo.

O tym, co warto zobaczyć w trakcie Nocy Muzeów 2015 możecie przeczytać TUTAJ . Na pewno nie przegapcie wizyty w Pałacu Kultury, który otworzy przed wami swe tajemnicze wnętrza.

Więcej o: