Spodobało ci się? Polub nas
W uroczystości udział wzięło ponad 450 znakomitych gości, w tym Jej Ekscelencja Ambasador Belgii w Polsce - Colette Taquet, Prezydent m. st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Ghelamco Group - Paul Gheysens, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią - Jeroen van der Toolen, przedstawiciele dewelopera, najemcy Warsaw Spire oraz partnerzy biznesowi Ghelamco Poland.
warsaw spire materiały prasowe materiały prasowe
Symboliczna wiecha została zamieszczona na ostatnim, 49. piętrze budynku wieżowego Warsaw Spire - 180 metrów nad ziemią. Całkowita powierzchnia biurowa Warsaw Spire to 100 tys. mkw., z czego 60 tys. mkw. znajdzie się w 49 kondygnacyjnym budynku wieżowym. Dwa niższe 15-piętrowe budynki sąsiadujące oferują powierzchnię ok. 20 tys. mkw. każdy.
W połowie kwietnia Ghelamco Poland podało, że podpisało umowę najmu 22 tys. m2 powierzchni biurowej w kompleksie Warsaw Spire. Tym samym poziom komercjalizacji kompleksu osiągnął ponad 50%.
Warsaw Spire Gabriel Gmurczyk Gabriel Gmurczyk
Prace związane z realizacją kompleksu rozpoczęły się w połowie 2011 roku. Pierwszy etap trwał osiem miesięcy i polegał na wykonaniu najgłębszej zrealizowanej dotychczas w Polsce ściany szczelinowej o głębokości ponad 55 metrów. Po ukończeniu części podziemnych powstawać zaczęły kolejne kondygnacje naziemne.
Warsaw Spire Gabriel Gmurczyk Gabriel Gmurczyk
Jako pierwsza, w 2013 roku, ukończona został konstrukcja 55-metrowego budynku B, po nim w 2014 roku konstrukcja budynku C. Równocześnie trwały prace związane z realizacją budynku wieżowego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem każda kondygnacja powstawała średnio w ciągu jednego tygodnia. Aktualnie 49-piętrowa warszawska iglica widoczna jest niemal z każdego miejsca na Woli i w Śródmieściu.
Do momentu ukończenia Warsaw Spire - czyli do kwietnia 2016 roku - prowadzone będą prace instalacyjne i wykończeniowe w budynku wieżowym A oraz budynku C, którego oddanie nastąpi w październiku bieżącego roku.