A jednak można przychodzić z psami do Cafe Kulturalna. Teatr Dramatyczny chce za to wprowadzać myszy i jaszczurki

Już oficjalnie można odwiedzać Kulturalną ze swoimi pupilami. Z kolei Teatr Dramatyczny, który rozpętał awanturę uważa, że odwiedzający pałac kultury goście powinni mieć prawo przychodzenia nie tylko z psami, ale i królikami, chomikami, szczurami, żółwiami, legwanami, ptakami, kameleonami, jaszczurkami, szynszylami, bazyliszkami, myszoskoczkami, gekonami oraz świnkami wietnamskimi.

Spodobało ci się? Polub nas

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu Cafe Kulturalna mieszcząca się w pałacu kultury otrzymała od sąsiadującego Teatru Dramatycznego pismo z zakazem wprowadzania do kawiarni psów. Przez ostatnie jedenaście lat, czyli od momentu, gdy klubokawiarnia powstała warszawiacy przyzwyczaili się, że jest to miejsce przyjazne właścicielom czworonogów.

Cafe KulturalnaCafe Kulturalna Cafe Kulturalna Cafe Kulturalna

Głos w sprawie zabrał zarząd Pałacu Kultury i Nauki. Tłumacząc, że na obecność zwierzaków w budynku potrzebna jest zgoda najemcy, ale jeżeli Kulturalna wystosuje w tej sprawie pismo, taką zgodę otrzyma. I tak się stało.

Cafe KulturalnaCafe Kulturalna Cafe Kulturalna

Cafe Kulturalna

W odwecie na profilu facebookowym Teatru Dramatyczneg o pojawił się wpis, że planuje wnioskować o zmianę regulaminu rozszerzając zapis o wprowadzanie do pałacu nie tylko psów, ale i szczurów, żółwi, jaszczurek czy świń wietnamskich.

"Piszemy wniosek do Zarządu PKiN o usunięcie zakazu wprowadzania psów (i innych zwierząt domowych) do Pałacu. Ponieważ uważamy, że nie można wykluczać jakichkolwiek Waszych pupili, a definicja "zwierzęcia domowego" jest niejasna, wnioskujemy o możliwość wprowadzania (lub wnoszenia) do PKiN także kotów, królików, chomików, szczurów, żółwi, legwanów, ptaków, kameleonów, jaszczurek, szynszyli, bazyliszków, myszy domowych i myszoskoczków, gekonów oraz świń wietnamskich. Prosimy Was o informacje, z jakimi jeszcze zwierzętami domowymi chcecie odwiedzać Pałac? Czekamy na Wasze propozycje."

Tymczasem Kulturalna dziękuję za wsparcie, a zarządowi PKiN za przychylność i szybką reakcję.

Więcej o: