Wraca kino Elektronik. W sobotę pierwszy bezpłatny seans

Kultowe żoliborskie kino, po 11 latach, wraca na kulturalną mapę Warszawy. Na ekranie obejrzymy równie kultowy film - "W pustyni i w puszczy".

Spodobało ci się? Polub nas

Rusza Kino Elektronik: cykl bezpłatnych projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży !

18 kwietnia rozpocznie się nasz sobotni cykl filmowy "Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego" w kinie Elektronik.

Kultowe niegdyś kino po 11 latach zapomnienia wraca wreszcie na kulturalną mapę Warszawy. W pełni zmodernizowane i przystosowane do współczesnych standardów zachowało swój oryginalny klimat. Oficjalne, uroczyste otwarcie odnowionej przestrzeni planujemy na 29 maja.  Jedną z atrakcji "wokół" otwarcia będzie rozpoczynający się właśnie cykl bezpłatnych projekcji filmowych pt. "Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego". Pierwsza  projekcja odbędzie się już 18 kwietnia, o godzinie 14.00. Zaprezentujemy Wam film "W pustyni i w puszczy" z 1973 roku, w reżyserii Władysława Ślesickiego (Prod. Studio Filmowe Kadr).

Cykl trwać będzie przez 5 kolejnych sobót,  aż do uroczystego otwarcia Kina. Elektronik zaprasza wszystkich chętnych.

- Chcemy powrócić do klasyki kina młodzieżowego.  W dzisiejszych czasach ten gatunek filmowy nie jest już tak popularny, jak dawnej, gdy kino Elektronik przeżywało lata swojej świetności. - mówi Maciej Ślesicki, reżyser i Kanclerz naszej szkoły, pomysłodawca przywrócenia stolicy kina Elektronik. - Lata temu właśnie w tym miejscu organizowane były filmowe poranki dla dzieci i chcielibyśmy do tej tradycji powrócić.

Budynek przy ul. Generała Zajączka 7 został zamknięty czternaście lat temu i od tamtej pory stał pusty. Aż do momentu, gdy dawnym kinem zaopiekowała się Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy "Laterna Magica".

Kino ElektronikKino Elektronik Warszawska Szkoła Filmowa Warszawska Szkoła Filmowa

Kino ElektronikKino Elektronik Warszawska Szkoła Filmowa Warszawska Szkoła Filmowa

Kompleksowa modernizacja obiektu trwała dwa lata. Zabezpieczono m.in. dach, zerwano paździerzowe ściany, wymieniono elektrykę.

Kino ElektronikKino Elektronik Warszawska Szkoła Filmowa Warszawska Szkoła Filmowa

Oficjalne, uroczyste otwarcie odnowionej przestrzeni zaplanowano 29 maja. Cykl bezpłatnych projekcji filmowych pt. "Klasyka Polskiego Kina Młodzieżowego" zacznie się jednak przed tą uroczystością - już w najbliższą sobotę 18 kwietnia.

- W dzisiejszych czasach ten gatunek filmowy nie jest już tak popularny, jak dawnej, gdy kino Elektronik przeżywało czas swojej świetności. Lata temu właśnie w tym miejscu organizowane były filmowe poranki dla dzieci i chcielibyśmy do tej tradycji powrócić - zapowiada reżyser Maciej Ślesicki, kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej, pomysłodawca przywrócenia kina Elektronik.

Projekcja odbędzie się o godz. 14. Zaprezentowany zostanie film "W pustyni i w puszczy" z 1973 roku, w reżyserii Władysława Ślesickiego (Prod. Studio Filmowe Kadr). Cykl potrwa przez pięć kolejnych sobót.

Więcej o: