Już niebawem zrobisz sobie selfie z Chopinem, a awatar kompozytora odpowie na pytania

To ma być atrakcja nie tylko dla turystów, ale i warszawiaków. Miasto niedługo uruchomi projekt ?Warszawa Chopina?, na który właśnie dostało ogromne dofinansowanie unijne. Planowane są nowe aplikacje mobilne, specjalna strona internetowa poświęcona kompozytorowi, wielojęzyczne wydawnictwa, kolejne grające ławeczki, ale atrakcji ma być znacznie więcej.

Spodobało ci się? Polub nas

Chopina ma być teraz w Warszawie jeszcze więcej wszak to w stolicy spędził on 20 pierwszych lat swojego życia. Poza tym ten rok jest szczególny, bo właśnie rozpoczynają się eliminacje do - organizowanego co 5 lat w naszym mieście - konkursu chopinowskiego. Jego finał w październiku. Do tego czasu ma być gotowy projekt "Warszawa Chopina".

Co powstanie?

* Nowa strona internetowa

Największą jej atrakcją będzie chatterbot - wirtualny awatar kompozytora będzie odpowiadał na pytania zadawane przez internautów. Poza tym znajdziemy tu informacje o życiu i twórczości Chopina. Wystarczy zapamiętać adres: www.warsawtour.pl , na której powstanie specjalna podstrona.

* Aplikacja "Z Chopinem po Warszawie"

Dzięki niej będziemy mogli przejść trasę miejsc, związanych z kompozytorem (zobaczymy, gdzie się uczył, rozpoczął grę na fortepianie i grał pierwsze koncerty), poznać kalendarium jego życia i twórczości oraz skorzystać z biblioteki muzycznej i audiobooka w siedmiu językach. Częścią projektu będzie także zakładka "Skok za miasto", w której znaleźć będzie można informacje na temat Żelazowej Woli, Brochowa, a nawet Kampinoskiego Lasu Narodowego.

* Aplikacja "Żywy Chopin w mieście"

Pozwoli na zrobienie sobie zdjęcia z kompozytorem. Jej użytkownicy będą mogli pozować do fotografii, a postać Chopina ukaże się w aparacie fotograficznym smartfona. Z tej funkcji korzystać będzie można na terenie Łazienek Królewskich, Uniwersytetu Warszawskiego czy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

* Więcej ławeczek

Poszerzony zostanie - znajdujący się na Trakcie Królewskim - szlak "grających" ławek, które odtwarzają fragmenty utworów Fryderyka Chopina.

Projekt "Warszawa Chopina" kosztuje 950 tys. zł. Unia sfinansuje aż 75% tej kwoty.

Więcej o: