Antyczne Pompeje w 3D na Stadionie Narodowym. W czwartek otwierają multimedialną wystawę

To ma być hit! Ta w pełni multimedialna ekspozycja, która ocieka nowymi technologiami została uznana wydarzeniem kulturalnym roku w Wielkiej Brytanii. Na Stadionie Narodowym już od czwartku będzie można przenieść się w czasie do antycznej Italii.

Spodobało ci się? Polub nas

Wystawa jest rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. "Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury została przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej"- zachęcają organizatorzy.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wystawa "Pompeje. Życie w cieniu wulkanu" zajmie aż 2 tys. m. kw. powierzchni Stadionu Narodowego. W 24 specjalnie zaaranżowanych salach znajdzie się 70 multimedialnych, wizualnych i sensorycznych instalacji. Wezuwiusz nie tylko zagrzmi, ale też przemówi głosem Piotra Fronczewskiego. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów przeprowadzi nas od wnętrza krateru, poprzez gromadzącą się magmę do samej erupcji wulkanu. Ta efektowna projekcja w technologii 4D ma być punktem kulminacyjnym ekspozycji.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Jak zapewniają organizatorzy, przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie. "Widz poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadcza atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat" - czytamy w zaproszeniu na wystawę. Zwiedzający odbędzie podróże głównymi ulicami miasta zaglądając do domów, teatrów, aren sportowych, giełdy, galerii, sklepów oraz szkół.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Wystawę będzie można oglądać od najbliższego czwartku - 9 kwietnia aż do 18 października. Wejścia odbywają się co dwie godziny od 9.00 do wieczora. Bilet normalny kosztuje 45 złotych, a ulgowy - 35 złotych.

Więcej o: