Targ śniadaniowy, koncert Doroty Masłowskiej, Manifa, trójwymiarowy pokaz w Wilanowie [PRZEGLĄD WYDARZEŃ na WEEKEND]

Fani zespołu Mister D. ucieszą się z piątkowego koncertu w Basenie. W sobotę na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu zaopatrzycie się w pyszne, zdrowe jedzenie, a w niedzielę ulicami Warszawy przejdzie XVI Manifa - coroczny marsz organizowany z okazji Dnia Kobiet.

Spodobało ci się? Polub nas

PIĄTEK

Klancyk gra 'Zaburzone Osobowości'Klancyk gra "Zaburzone Osobowości" Klancyk!, Klub Komediowy Klancyk!, Klub Komediowy

- "Długa forma improwizowana, którą sami wymyśliliśmy, więc jest dziwna. Na waszych oczach na scenie stworzymy czterech bohaterów. W pobieżnej rozmowie przedstawią się, wyjawią swoje pokręcone ambicje, dziwaczne sekrety i swoją niedorzeczną historię. To, co ich wszystkich połączy, wymyślicie wy. Zobaczycie ich historię, która pokrętnymi ścieżkami zmierzać może, choć nie musi, do jakiegoś finału" - tak zachęca do udziału w swoim spektaklu grupa komediowo-improwizowana Klancyk.

Gdzie, kiedy: Klub Komediowy, Nowowiejska 1, godz. 20, bilety: 30 zł (normalne) / 20 zł (ulgowe - studenckie, uczniowskie, emeryckie, warsztatowe, karta miejska Klancyka)

Mister D., muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej

Mister D. wystąpi w warszawskim Basenie Mister D. wystąpi w warszawskim Basenie  Basen Basen

Mister D. to nie tylko mieszanka rapu, punka i electropopu, ale także silny przekaz wizualny. Szczególnie klip "Chleb" wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się, m.in. Vogue.

Gdzie, kiedy: Basen (ul. Konopnickiej 6), godz. 21, bilety: 40 zł, 50 zł

SOBOTA

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu TARG Śniadaniowy na Żoliborzu  TARG Śniadaniowy TARG Śniadaniowy

Coś dla miłośników dobrego jedzenia. Targ Śniadaniowy to miejsce, gdzie kupimy świeże warzywa i owoce, przetwory oraz tradycyjne i regionalne produkty od lokalnych producentów.

Gdzie, kiedy: Gimnazjum nr 55 (Aleja Wojska Polskiego 1a), godz. 9-16

Odczytanki Pawła Dunin-Wąsowicza. Zanurz się w książkowej Warszawie

Odczytanki Pawła Dunin-Wąsowicza. Zanurz się w książkowej WarszawieOdczytanki Pawła Dunin-Wąsowicza. Zanurz się w książkowej Warszawie Muzeum Woli. Laboratorium Miasta. Muzeum Woli. Laboratorium Miasta.

Świetny, nowy cykl nie tylko dla najmłodszych. W Muzeum Woli warszawiacy poznają kultowe i nieznane książki przygodowe dla dzieci i młodzieży. Głosu ich bohaterom użyczy lektor i aktor Juliusz Dzienkiewicz, a wybór książek zaproponował znany autor, bibliofil i wydawca: Paweł Dunin-Wąsowicz. Wyciągnięci na muzealnych krzesłach i poduchach, zajrzymy najpierw w czasy sprzed pierwszej wojny, kiedy do Warszawy, do pracy, zjeżdżali robotnicy z polskich ziem pod trzema zaborami. Aleksander Janowski, autor "Naszego placu", snuł ówcześnie wizję Warszawy przyszłości jako metropolii. Potem przeniesiemy się do dziecięcego świata międzywojnia. Wtedy Zofia Dromlewiczowa stworzyła "Dwóch chłopców z filmu" - opowieść o zafascynowanych filmem kolegach pochodzących z różnych klas społecznych. Powieść opisuje m.in. atelier filmowe na Woli. W latach PRL Józef Hen i Adam Bahdaj barwnie oddawali koloryt powojennej Woli, ruiny, rolę futbolu i rywalizację chłopców z Saskiej Kępy z młodymi prażanami "Bitwa o Kozi Dwór", "Do przerwy 0:1", "Stawiam na Tolka Banana".

Gdzie, kiedy: Muzeum Woli. Laboratorium Miasta (ul. Srebrna 12), godz. 12, wstęp: dziecko 6 zł; opiekun + dziecko (3 zł + 3 zł)

Królewski Ogród Światła

Labirynt Światła w Wilanowie Labirynt Światła w Wilanowie  Marcin Mastykarz / źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Marcin Mastykarz / źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Kto jeszcze nie widział Królewskich Ogrodów Światła? Ma na to ostatnią szansę. Jeszcze tylko do 15 marca można zwiedzać niezwykły ogród przy wilanowskim pałacu. Czynny jest codziennie od godz. 16 do 21 (ostatnie wejście o godz. 20.40). Dodatkowo w sobotę: 7 marca odbędą się mappingi wyświetlane na fasadzie pałacu (godz. 18, 18.30, 19.30, 20).

Gdzie, kiedy: Pałac w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, bilety: 5 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły), dzieci do 7 roku życia - wstęp bezpłatny.

Giełda Minerałów w pałacu kultury

Warsaw Mineral Expo 2015 - Giełda MinerałówWarsaw Mineral Expo 2015 - Giełda Minerałów Warsaw Mineral Expo 2015 - Giełda Minerałów Warsaw Mineral Expo 2015 - Giełda Minerałów

Dla miłośników błyskotek. Największa w Polsce (i jedna z największych w Europie) dwudniowa Giełda Biżuterii i Minerałów - Warsaw Mineral Expo.

Gdzie, kiedy: PKIN Pałac Kultury I Nauki (Plac Defilad 1), godz. 10-18, bilety: rodzinny (dwoje dorosłych i dowolna ilość dzieci - 35 zł, normalny - 15 zł, ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) - 10 zł

Historia jednego obrazu: "Chór - akcje z mieszkańcami Pragi"

Historia jednego obrazu: 'Chór - akcje z mieszkańcami Pragi'Historia jednego obrazu: 'Chór - akcje z mieszkańcami Pragi' Studium Teatralne S/T Studium Teatralne S/T

Kolejna odsłona cyklu "Historia jednego obrazu" związana z akcją "Choinka i chór sąsiadów" w której wzięli udział mieszkańcy warszawskiej Pragi. Tym razem obrazem jest zdjęcie z akcji przypominające chóry dawnych mistrzów. Ilustrację spotkania stworzą fotografie oraz materiały ikonograficzne wykorzystane w trakcie akcji. Autor spotkania znany kurator sztuki Krzysztof Żwirblis przypomni także inne akcje artystyczne, które przeprowadził z udziałem lokalnej społeczności,: "Bezinteresowna Przestrzeń Miejska" i "Muzeum społeczne".

Gdzie, kiedy: Studium Teatralne (ul. Lubelska 30/32), godz. 19, wstęp wolny

NIEDZIELA

W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie XVI Manifa - marsz organizowany z okazji Dnia Kobiet, w tym roku pod hasłem "Wszystkie jesteśmy u siebie". goroczne hasło "Wszystkie jesteśmy u siebie" bezpośrednio wiąże się z trasą. "Chodzi o to, żeby zaznaczyć obecność kobiet w przestrzeni publicznej, żeby kobiety mogły czuć się u siebie wszędzie tam, gdzie funkcjonują - czy to w pracy, czy to domu, czy na ulicy"Elżbieta Korolczuk z Porozumienia Kobiet 8 Marca, grupy organizującej Manifę. Jak co roku dla osób z dziećmi przygotowany będzie tzw. Kids Block, czyli specjalna platforma, na której bawić się będą mogli najmłodsi, ma być także transport dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie, kiedy: Manifa rozpocznie się o godz. 12 w al. Wyzwolenia, a zakończy przed Sejmem.  Przejdzie w tym roku, m.in. al. Wyzwolenia, ulicą Marszałkowską, przez Prac Zbawiciela i Plac Konstytucji, ulicami Wilczą i Wiejską.

XVI Manifa! Wszystkie jesteśmy u siebie?

XVI Manifa! Wszystkie jesteśmy u siebie? XVI Manifa! Wszystkie jesteśmy u siebie?  Manifa Warszawa, Porozumienie Kobiet 8 Marca Manifa Warszawa, Porozumienie Kobiet 8 Marca

Coroczne hasło "Wszystkie jesteśmy u siebie" bezpośrednio wiąże się z tegoroczną trasą marszu. - Chodzi o to, żeby zaznaczyć obecność kobiet w przestrzeni publicznej, żeby kobiety mogły czuć się u siebie wszędzie tam, gdzie funkcjonują - czy to w pracy, czy to domu, czy na ulicy - tłumaczy Elżbieta Korolczuk z Porozumienia Kobiet 8 Marca, grupy organizującej Manifę. Dla osób z dziećmi przygotowany będzie "Kids Block", czyli specjalna platforma na której bawić się będą najmłodsi. Zaplanowano również transport dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie, kiedy: Manifa rozpocznie się o godz. 12 w al. Wyzwolenia, a zakończy przed Sejmem. Przejdzie, m.in. al. Wyzwolenia, ulicą Marszałkowską, przez Prac Zbawiciela i Plac Konstytucji, ulicami Wilczą i Wiejską.

Cała Stolica buduje swój Rotacyjny Dom Kultury!

Cała Stolica buduje swój Rotacyjny Dom Kultury!Cała Stolica buduje swój Rotacyjny Dom Kultury! Miasto Jest Nasze Miasto Jest Nasze

Jeśli macie ochotę pogrzebać trochę w ziemi i poczuć zew natury, to koniecznie wybierzcie się na osiedle domków fińskich. Miejscy aktywiści rozpoczęli prace nad nowym projektem, jakim jest Rotacyjny Dom Kultury. Za jego projekt odpowiada Projekt Samograj.

Gdzie, kiedy: ul. Jazdów 3/18, od godz. 10 do 16

Pałac kultury od środka

Pałac Kultury i NaukiPałac Kultury i Nauki Maciej Margas Maciej Margas

Spacer po najwyższym polskim zabytku. W czasie wycieczki przewodnik oprowadzi i opowie Wam o najciekawszych miejscach Pałacu Kultury . Na zakończenie uczestnicy wjadą na 30. piętro budynku.

Gdzie, kiedy: miejsce zbiórki: hol główny PKiN, pod zegarem, godz. 12, udział w wycieczce: 35 zł

Cała Stolica buduje swój Rotacyjny Dom Kultury!

Więcej o: