Na początek weekendu przegląd dokumentu czeskiego, a sobota z niedzielą należą do kotów [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

Elitarny Klub Kota Rasowego organizuje wystawę najpiękniejszych mruczących zwierzaków. Dwudniowa impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym. W sobotę Klub Komediowy na pl. Zbawiciela będzie świętował pierwszy rok działalności. Natomiast wieczorem bawimy się w Barze Studio. Bardzo ciekawie zapowiada się także przegląd filmowy w kinie Muranów.

Spodobało ci się? Polub nas

PIĄTEK

Czeskie kino dokumentalne Drugi Przegląd Nowego Czeskiego Filmu DokumentalnegoDrugi Przegląd Nowego Czeskiego Filmu Dokumentalnego autor plakatu: nowiknowicki.com

autor plakatu: nowiknowicki.com

Najnowsze i najciekawsze dokonania czeskich dokumentalistów, nagradzane na wielu festiwalach, w programie, m.in. "adaptacja" głośnego bestselleru książkowego Mariusza Szczygła "Gottland" oraz oryginalne spojrzenie na pierwszą żonę Václava Havla ("Olga"). Obraz show-biznesu wyłoni się na podstawie opowieści o czeskim girls bandzie i o pożądaniu sukcesu za wszelką cenę ("Show!"). Autorzy słynnego "Czeskiego snu" przedstawią obraz funkcjonowania prasy bulwarowej w Czechach ("Wyrobnicy tabloidów"). Pojawi się również problem mniejszości romskiej ("Gadzio") czy dewastacji przestrzeni publicznej, bezprawnych zmian w planach zagospodarowania przestrzennego Pragi i miejskiego aktywizmu ("Plan"). Spojrzenie na czeską architekturę umożliwi artystyczny, intymny i szczery do bólu obraz o rewelacyjnym, ale niespełnionym czeskim architekcie Davidzie Kopeckim nakręcony tuż po jego śmierci przez jego żonę - "DK".

Gdzie, kiedy: Kino Muranów (ul. Gen. Andersa 5), piątek: DK (godz. 18), Gottland (godz. 20 - otwarcie przeglądu, spotkanie z M. Szczygłem i producentem Pawłem Kosuniem), sobota: Plán (godz. 16), Gadzio + Wyrobnicy tabloidów (godz. 18), niedziela: Show! godz. 16, Olga, godz. 18

W wystawie weźmie udział około 300 przedstawicieli kociej arystokracji różnych ras i odmian, a wśród nich, m.in. koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, cornish rex'y , persy, egzotyki, rosyjskie niebieskie i wiele innych. Koty oceniane będą przez osmiu międzynarodowych sędziów.

Gdzie, kiedy: sobota i niedziela (od godz. 9.30-17). Impreza odbędzie się w salach konferencyjnych, wejście na wystawę bramą nr 1 i 2. Bilety: 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny), dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny.Sobota

SOBOTA

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Międzynarodowa wystawa kotów na Stadionie Narodowym Międzynarodowa wystawa kotów na Stadionie Narodowym   Elitarny Klub Kota Rasowego Elitarny Klub Kota Rasowego

Sobotę spędzamy na Stadionie Narodowym. Na wystawie zaprezentują się hodowcy z całej Europy. W wystawie weźmie udział około 300 przedstawicieli kociej arystokracji różnych ras i odmian, a wśród nich, m.in. koty syberyjskie, ragdolle, norweskie leśne, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, cornish rex'y , persy, egzotyki, rosyjskie niebieskie i wiele innych. Koty oceniane będą przez ośmiu międzynarodowych sędziów.

Gdzie, kiedy: sobota i niedziela (od godz. 9.30-17). Impreza odbędzie się w salach konferencyjnych, wejście na wystawę bramą nr 1 i 2. Bilety: 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny), dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny.

Bullerbyn na Wilanowie

Wolna Szkoła WilanówWolna Szkoła Wilanów Wolna Szkoła Wilanów Wolna Szkoła Wilanów

Jak wiadomo dzieci z Bullerbyn nigdy się nie nudzą. Podobnie, jak dzieci mieszkające na warszawskim Wilanowie. W sobotę odbędzie się pierwsze spotkanie stworzone w duchu Wiosek Bullerbyn.

Gdzie, kiedy: Wolna Szkoła Wilanów (ul. Bruzdowa 22c), godz. 10-14, kontakt: 668 240 659

Urodziny Klubu Komediowego

Klub Komediowy obchodzi urodziny Klub Komediowy obchodzi urodziny  Klub Komediowy Klub Komediowy

W lutym mija okrągły rok odkąd w piwnicy pod pl. Zbawiciela zagościł Klub Komediowy. Wtedy na scenie wystąpił teatr improwizowany Klancyk, jedna z wizytówek tego miejsca. Od tamtego czasu występuje w klubie w każdy piątek. Z okazji urodzin widzowie w długim, bo trzygodzinnym spektaklu zobaczą najważniejsze dla klubu postaci (nie zabraknie impro, znanego ze stand-up, roasta, piosenki i skeczu przeplatanego anegdotami na temat klubu, co będzie nawiązaniem do innej imprezy - wieczoru anegdot, czyli "Nawijaka").

Gdzie, kiedy: Klub Komediowy (ul. Nowowiejska 1), godz. 20, bilety: 30 zł

Radical Dancefloor Killers w Barze Studio

Radical Dancefloor Killers, w barze studio Radical Dancefloor Killers, w barze studio  Radical Dancefloor Killers / bar studio Radical Dancefloor Killers / bar studio

Kultowy warszawski kolektyw: DJ SZUm (jedna szósta Bauganu Mistrzów) i VJ Monsieur TJFK słynący ze świetnych imprez tanecznych, grali od Saturatora po Nową Jerozolimę. Tym razem wnętrze Baru Studio rozświetlą realizowane na żywo wizualizacje Tomka Kuczmy, a nad sceną zawiśnie nowa, specjalnie przygotowana na tę edycję instalacja z mappingiem video.

Gdzie, kiedy: Bar Studio (pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki), godz. 22, wstęp: 10 zł i 15 zł

NIEDZIELA

Warszawska wymiana książek

Wymiana książek w Nic PodobnegoWymiana książek w Nic Podobnego Nic podobnego / wyprzedaż garażowa Nic podobnego / wyprzedaż garażowa

Wymiana 1:1, czyli ile książek przyniesiesz tyle możesz wybrać w zamian. Mile widziane książeczki dla dzieci, albumy, komiksy, podręczniki akademickie, poezja, książki obcojęzyczne, poradniki i kryminały.

Gdzie, kiedy: Nic Podobnego (ul. Sienna 87), wstęp bezpłatny, od godz. 12 do 16

Więcej o: