To ogłoszenie wzrusza warszawiaków. "Poszukuję mieszkania do wynajęcia za opiekę nad nim lub naprawdę niski czynsz" - pisze matka chorej na raka dziewczynki

"Mam 37 lat, jestem mamą kochanej, niepełnosprawnej dwunastolatki z chorobą nowotworową. Mój partner mnie zostawił, bo stwierdził, że na raka się nie umawiał... W tej chwili pobieram świadczenie pielęgnacyjne, przestałam pracować, gdy zaczęła diagnostyka związana z rakiem... Poszukuję mieszkania do wynajęcia za opiekę nad nim lub na prawdę niski czynsz". Wzruszające ogłoszenie z Gumtree podbija Facebooka.

Udostępnia je coraz więcej osób. List pojawił się 13 stycznia w serwisie ogłoszeniowym Gumtree. Matka niepełnosprawnej córki chorej na raka zwraca się o pomoc w znalezieniu mieszkania za bardzo niską cenę. Powodów ma wiele - jest samotna, nie może pracować, ponieważ musi opiekować się swoim 12-letnim ciężko chorym dzieckiem, nie stać ją więc na wynajem mieszkania po cenie rynkowej. Ewelina pisze:

Print Screen z Gumtree.pl

Skontaktowaliśmy się z Eweliną, żeby dowiedzieć się, w jakiej dokładnie jest sytuacji i czy już ktoś zwrócił się do niej z jakąś propozycją wynajmu mieszkania. Ewelina poinformowała nas, że skontaktowała się z nią jedna pani, która obecnie przebywa w Szwecji. Ma puste mieszkanie, w którym są jej dwa koty. Od czasu do czasu mieszkanie odwiedza starszy pan, który opiekuje się zwierzętami. Za kilka dni Ewelina ma spotkać z jej koleżanką, aby się poznały i zdecydowały, czy jest szansa, aby Ewelina wraz z córką zamieszkały w tym lokalu.

Do połowy marca Ewelina musi wyprowadzić się z mieszkania, które obecnie wynajmuje. Mogłaby wrócić do rodziców, którzy mieszkają w małej miejscowości. Decyzja o wyjeździe ze stolicy nie jest jednak najlepsza ze względu na rehabilitację i szkołę dziecka. Pani Ewelina jest w trudnej sytuacji finansowej, bo większość czasu spędza z chorą córką. Każda godzina spędzona razem jest na wagę złota.

Więcej o: