Kicz w Banjaluce, Poeci Jezior w Towarzyskiej, Laura Palmer cover story w DZiKu i Utrata Skład & Klancyk w Klubie Komediowym - zapowiada się super fajny weekend [PRZEGLĄD IMPREZ]

W najbliższy weekend nie odpoczniesz w domowych pieleszach. Za dużo się dzieje na mieście. Aż trudno zdecydować się na jedną opcję. W piątek pośpiewasz w towarzystwie uroczych dziewcząt z zespołu Laura Palmer, a potańczysz w MOMU. Nie można też ominąć występu Klancyka w Klubie Komediowym i Poetów Jezior w Towarzyskiej. W sobotę wybierzesz się na wystawę street artu. Natomiast miłośnicy świecidełek koniecznie powinni odwiedzić wilanowski pałac. Możesz też wziąć udział w niedzielnej sesji zdjęciowej z ukochanym kociakiem czy psiakiem. A zakupy zrobisz podczas OCH! BAZARU!

PIĄTEK

Kicz party w Banjaluce

 KICZ PARTY feat. DJ DAFFY DUCK KICZ PARTY feat. DJ DAFFY DUCK  Banjaluka Warszawa Banjaluka Warszawa

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia będzie to prawdopodobnie najbardziej obciachowa impreza w mieście...  Nie zabraknie kawałków w stylu Boya George'a, Wham! i Limahla. Jednak zniechęcajcie się zbyt szybko, impreza nie skończy się na słodkich kawałkach, w czasie imprezy usłyszymy Davida Bowie, The Cure, a nawet Nirvanę.

Gdzie, kiedy: Banjaluka, ul. Szkolna 2/4, godz. 19, wstęp wolny

Poeci Jezior w Towarzyskiej

Poeci Jezior koncert w Towarzyskiej Poeci Jezior koncert w Towarzyskiej  Klubokawiarnia Towarzyska Klubokawiarnia Towarzyska

Coś fajnego dla mieszkańców Saskiej Kępy. Poeci Jezior, to nie tylko porządna gitarowa muzyka, ale znani, zdolni warszawiacy. W zespole występuje, m.in. Bartosz Krajewski - kongista/bongosista zespołu Spokoarmia i Maciek Łepkowski, stołeczny ekolog i aktywista.

Gdzie, kiedy: klubokawiarnia Towarzyska, ul. Zwycięzców 49, wstęp: 10 zł

Karnawał z Laurą Palmer

Karnawał z Laurą w DZIKu Karnawał z Laurą w DZIKu  Laura Palmer / Dzik Laura Palmer / Dzik

Muzyczny performance, hity i szlagiery, grzechotki, dzwoneczki oraz piękne i bardzo zdolne dziewczyny. Kto jeszcze nie słyszał na żywo jednego z najbardziej popularnych warszawskich girlsbandów ma okazję dzisiaj nadrobić zaległości. Karnawałowa edycja występu Laury Palmer jest do tego odpowiednim momentem.

Gdzie, kiedy: 30 stycznia, godz. 21, DZiK (ul. Belwederska 44 a), wstęp: 25 zł (bilet na koncert upoważnia do pozostania na imprezie), wstęp po koncercie: 10 zł

Winter Heat!

 WINTER HEAT! MO'KARNAWAŁ WINTER HEAT! MO'KARNAWAŁ MOMU.gastrobar MOMU.gastrobar

Kolejna impreza pod hasłem "bawimy się karnawałowo". W MOMU rozgrzeje Was DJ Evius.

Gdzie, kiedy: 30 i 31 stycznia, 6, 7, 13 oraz 14 lutego, MOMU.gastrobar (ul. Wierzbowa 11), od godz. 19

Klancyk&Utrata Skład

Klancyk&Utrata Skład Klancyk&Utrata Skład  Klancyk! i Klub Komediowy Klancyk! i Klub Komediowy

Longplay to jeden z najpopularniejszych spektakli z repertuaru Teatru Klancyk i zarazem najbardziej klasyczny spektakl improwizowany, w której sceny inspirowane są różnymi tekstami kultury - od powieści przez wycinki z gazet. Inspiracją dla spektaklu będą wykonane akustycznie piosenki zespołu UTRATA SKŁAD . Po spektaklu odbędzie się koncert zespołu.

Gdzie, kiedy: Klub Komediowy, ul. Nowowiejska 1, godz. 20, bilety: 35 zł (normalne) / 25 zł (ulgowe - studenckie, uczniowskie, seniorskie, tzw. karta miejska Klancyka)

Nervy w Kulturalnej

Nervy Nervy  Nervy / Cafe Kulturalna Nervy / Cafe Kulturalna

Gratka dla fanów kultowych już zespołów SKALPEL i OSZIBARACK. Igor Boxx i Agim Dżeljilji powołali do życia nowy muzyczny projekt w którym zawarta jest synteza wspólnych muzycznych fascynacji artystów. Chwilę później do składu dołączył Jan Emil Młynarski. W piątek w Kulturalnej Nervy zadebiutują z nową płytą.

Gdzie, kiedy: Cafe Kulturalna, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, wstęp: 25 zł (z rezerwacją) / 30 zł (bez rezerwacji), godz. 22

SOBOTA

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Królewski Ogród Światła Królewski Ogród Światła  fot. Marcin Mastykarz / Muzeum Pałac w Wilanowie fot. Marcin Mastykarz / Muzeum Pałac w Wilanowie

Zimowe wieczory wcale nie muszą być szare i ponure. W sobotę wilanowski ogród zabłyszczy tysiącami kolorowych świateł. W Labiryncie Światła pobłądzimy szukając motywów z "Alicji w krainie czarów", a w Ogrodzie Wyobraźni posłuchamy fragmentów muzyki klasycznej. Natomiast na "Złotym Dziedzińcu" wsiądziemy do karety i choć przez chwilę poczujemy się jak król lub królowa.

Dodatkowo w każdą sobotę wilanowskie muzeum zaprasza na mappingi wyświetlane na fasadzie pałacu: o godz. 17.30, 18.30, 19.30 i 20.30.

Gdzie, kiedy: Muzeum Pałac w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, ceny biletów: 5 zł (ulgowy), 10 zł (bilet zwykły), dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny.

Polski street art

 problem.gov.pl problem.gov.pl Galeria 18a Galeria 18a

Lubimy i cenimy sztukę uliczną, a tym bardziej rodzimą. Dlatego chętnie wybierzemy się na sobotni wernisaż w Galerii 18 a. W wystawie wezmą udział dwaj młodzi artyści związani ze sztuką uliczną - Adam Walas i Simpson. Obydwaj urodzili się w połowie lat 80., mają za sobą studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wiele realizacji w przestrzeni publicznej. Każdy z nich zajmuje się tworzeniem murali, które wykonywane często na zlecenie wspólnot mieszkaniowych, a nawet ... władz samorządowych.

Gdzie, kiedy: Galeria 18a, ul. Nowogrodzka 18a, godz. 19

Bałkańsko w Składzie Butelek

Balkanscream, koncert w Warszawie Balkanscream, koncert w Warszawie  Balkanscream Balkanscream

Zespół Balkanscream inspiracji szuka przede wszystkim w melodiach regionów Bułgarii,Serbii i Macedonii, łączy w sobie wiele stylów, od kultury bałkanów, po hip-hop i brzmienia orientalne. Zespół tworzą absolwenci krakowskich oraz katowickich akademii muzycznych. Do tej pory mogliście usłyszeć, m.in. na festiwalu Heineken Opener Festival, Sziget Festival Budapest, FMF Kraków (Festiwal Muzyki Filmowej). W ten weekend zawitają na warszawskiej Pradze.

Gdzie, kiedy: Skład Butelek, zagłębie kulturalne przy 11 Listopada 22, godz. 21, bilety: 15 zł

NIEDZIELA

OCH! BAZAR!

Och Bazar Och Bazar  Och Bazar i Znajomi Znajomych Och Bazar i Znajomi Znajomych

Wyprzedaże kolekcji, polska moda, polski design, polscy projektanci. Na miejscu pojawi się blisko 50. wystawców.

Gdzie, kiedy: Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a, godz. 12-18, wstęp bezpłatny

Portret Zwierza

PORTRET ZWIERZA vol. 5PORTRET ZWIERZA vol. 5  Studio Bitambutam i marszull.com Studio Bitambutam i marszull.com

Każda wolna chwila jest dobra do spędzenia czasu ze swoim ukochanym zwierzakiem. A może wspólne, pamiątkowe zdjęcie? Studio Bitambutam zaprasza warszawiaków wspólnie ze swoimi pupilami na niepowtarzalną sesję. Cały projekt zaplanowany jest na dwanaście miesięcy podczas których będzie można w wybranym terminie (raz lub dwa razy w miesiącu) uczestniczyć ze swoim zwierzakiem w sesji zdjęciowej. Po zakończeniu planowana jest wystawa i wydanie albumu.

Gdzie, kiedy: Studio Bitambutam, ul. Żegańska 1a, od godz. 14 do 17

A ty czego nie robisz w czwartki?

'Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki'"Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki" spektakl "Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki" spektakl "Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki"

Dla wielbicieli teatru niezależnego prawdziwa perełka: spektakl "Press to reset the world: czyli rzeczy, których zazwyczaj nie robię w czwartki". To zwycięzca organizowanego przez Teatr Ósmego Dnia konkursu OFF: PREMIERY/PREZENTACJE, na inscenizację niezależnego dramatu współczesnego. Agnieszka Wąsikowska, jego młoda reżyserka, wygrała także z tym samym przedstawieniem XV edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN. Dlaczego warto wybrać się na ten spektakl? Aby zobaczyć współczesną formę pracy nad teatrem, połączenie dokumentu, gry aktorskiej, improwizacji, ruchu scenicznego i multimediów. Przedstawienie zostanie wystawione po raz pierwszy w Warszawie.

Gdzie, kiedy: BOK (ul. van Gogha 1), godz. 18, bilety: od 12 zł

Mieszanka funky i jazzu

Koncert PendofskyKoncert Pendofsky SYRENA MUSIC - koncert Pendofsky SYRENA MUSIC - koncert Pendofsky

Nie wiemy, jak wy, ale my (tzn. autorka tego tekstu najbardziej na świecie uwielbia muzykę lat 60.). Podobnie, jak znany polski basista Marcin Pendowski, który jest zafascynowany Charlesem Wrightem, The Meters oraz współczesnymi zespołami nawiązującymi do tego okresu, np. Sharon Jones, czy The Budos Band. W Teatrze Syrena będzie okazja usłyszeć najnowszy album basisty "Pendofsky". Znakiem rozpoznawczym artysty jest nie tylko oryginalny sposób gry, ale także charakterystyczny funkowy wizerunek. W swoim debiutanckim albumie zdecydował się nagrać materiał używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych.

Gdzie, kiedy: Teatr Syrena, ul. Litewska 3, godz. 18, bilety: od 50 zł

Więcej o: