Dzień Dziadka - zaproś dziadka do kina 6D, planetarium lub na Zimowy Narodowy [5 propozycji]

Dzień Dziadka - dziś my rozpieszczamy dziadków - oto przegląd ciekawych propozycji na spędzenie czasu z dziadkami w dniu ich święta.

1. Dla aktywnych - sport i zabawa

Dzień Dziadka zacznijcie aktywnie: na Stadionie Narodowym w ramach Zimowego Narodowego o godzinie 15.15 rozpocznie się specjalny slot, dedykowany dziadkom i wnukom. W programie integrujące, międzypokoleniowe gry i animacje.

2. Dla kinomaniaków - nowe wrażenia

Kinomaniakom polecam wycieczkę do kina 6D w Forcie Wola (otwarcie 20 stycznia), gdzie seanse oglądamy w technologii 3D z dodatkowym efektami: ruchomymi fotelami, śniegiem, wodą, wiatrem, a nawet bańkami mydlanymi. Frajda dla osób w każdym wieku! Do wyboru mamy seanse Epoki Lodowcowej, Paths of Hate, 4:13 do Katowic oraz przepremierowe pokazy Sintel w Krainie Smoków. Projekcie trwają po 20-25 min, bilet normalny kosztuje 14 zł.

3. Dla spragnionych nowych smaków - obiad

Idąc na obiad, koniecznie sprawdźcie nową bałkańską knajpę przy Siennej 83 o wdzięcznej nazwie Yugo. Wnętrze jest kolorowe, a kuchnia wszystkich sześciu państw wchodzących w skłąd byłej Jugosławii - jeśli jeszcze jej nie znacie - z pewnością zachwyci, zwłaszcza miłośników dań mięsnych. Lubiącym eksperymentować polecamy niepozorny punkt z kuchnią argentyńską El Czori Latino Food, który niedawno zainstalował się przy Aleji Lotników 1.

4. Dla ciekawych świata - Planetarium

Jeśli Wasi dziadkowie marzyli kiedyś o byciu astronautą, koniecznie przejdzie się do planetarium w Centrum Nauki Kopernik na jeden z niezwykłych seansów. Na ten dzień w programie planteraium znalazły się: filmy w technologii 3D Na skrzydłach marzeń i Astronauta, oraz Sekrety kartonowej rakiety i Powrót na Księżyc. O 19.00 odbędzie się pokaz Nierówno pod kopułą.

5. Dla wielbicieli sztuki - wykłady

Natomiast w Galerii Sztuki Zachęta o godzinie 18.00 odbędzie się nawiązujacy do wystawy Postep i higiena wykład Grzegorza Rydla. Wystąpienie zatytułowano Społecznie najpotrzebniejsza. Ułudy architektury modernistycznej. .

6. Dla koneserów - teatr

Wolicie się wybrać do teatru? Znakominicie - w komediowym Och-Teatrze rewelacyjny Mayday, Tramwaj zwany pożądaniem z Julią Kijowską w roli głównej w Ateneum oraz Król Edyp w Teatrze Dramatycznym.1. Dla aktywnych - sport i zabawa

1. Dzień Dziadka zacznijcie aktywnie: na Stadionie Narodowym w ramach Zimowego Narodowego o godzinie 15.15 rozpocznie się specjalny slot, dedykowany dziadkom i wnukom. W programie integrujące, międzypokoleniowe gry i animacje. Zespół Stadionu przygotował również na ten dzień specjalny zestaw piosenek, przygotowany pod kątem dziadków. Za to najmłodsi będą mogli namalować portret dziadka lub babci - wszystkie prace zostaną wyeksponowane na Zimowym Narodowym. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej obiektu.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy fot. Magdalena Cudna fot. Magdalena Cudna

2. Dla kinomaniaków - nowe wrażenia

Kinomaniakom polecam wycieczkę do kina 6D w Forcie Wola (otwarcie 20 stycznia), gdzie seanse oglądamy w technologii 3D z dodatkowym efektami: ruchomymi fotelami, śniegiem, wodą, wiatrem, a nawet bańkami mydlanymi. Frajda dla osób w każdym wieku! Do wyboru mamy seanse Epoki Lodowcowej, Paths of Hate, 4:13 do Katowic oraz przedpremierowe pokazy Sintel w Krainie Smoków. Projekcie trwają po 20-25 min, bilet normalny kosztuje 14 zł.

Cinetrix widowniaCinetrix widownia fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

3. Dla spragnionych nowych smaków - obiad

Idąc na obiad, koniecznie sprawdźcie nową bałkańską knajpę przy Siennej 83 o wdzięcznej nazwie Yugo. Wnętrze jest kolorowe, a kuchnia wszystkich sześciu państw wchodzących w skład byłej Jugosławii - jeśli jeszcze jej nie znacie - z pewnością zachwyci, zwłaszcza miłośników dań mięsnych. Lubiącym eksperymentować polecamy niepozorny punkt z kuchnią argentyńską El Czori Latino Food, który niedawno zainstalował się przy Alei Lotników 1.

restauracja Yugorestauracja Yugo fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

4. Dla ciekawych świata - planetarium

Jeśli Wasi dziadkowie marzyli kiedyś o byciu astronautą, koniecznie przejdźcie się do planetarium w Centrum Nauki Kopernik na jeden z niezwykłych seansów. Na ten dzień w programie planetarium znalazły się: filmy w technologii 3D "Na skrzydłach marzeń" i "Astronauta", oraz "Sekrety kartonowej rakiety" i "Powrót na Księżyc". O godz. 19.00 odbędzie się pokaz "Nierówno pod kopułą".

Niebo KopernikaNiebo Kopernika fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

5. Dla koneserów - teatr

Wolicie się wybrać do teatru? Znakomicie - w komediowym Och-Teatrze rewelacyjny "Mayday", "Tramwaj zwany pożądaniem" ze świetną Julią Kijowską w roli Blanche w Ateneum oraz dramaturgiczny klasyk, określany jako wzór tragedii doskonałej - "Król Edyp" Sofoklesa (przekład: Antoni Libera) w Teatrze Dramatycznym.

Król EdypKról Edyp fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/Teatralna.com fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska/Teatralna.com

Więcej o: