"Na twarzy poczujemy krople deszczu". Otwarcie kina 6D w Warszawie!

20 stycznia w Forcie Wola otwiera się kino Cinetrix, oferujące seanse w technologii 6D.

W Forcie Wola otwiera się jutro kino Cinetrix, oferujące seanse w technologii 6D.

Jeśli kino 3D to dla Was za mało, to co powiecie na 6D? Te sześć "wymiarów" dotyczy naszych zmysłów, bo nie tylko wzrok i słuch mogą zintensyfikować kinowe doznania. Od jutra będzie to możliwe - w Cinetrix 6D w Forcie Wola.

Jak wygląda taki seans? Niewielka sala, duży ekran, świetne nagłośnienie oraz... imponujące fotele. Każdy z nich umieszczony jest na ruchomej platformie, wyposażony w dodatkowe głośniki, dystrybutory zapachów i wody (sic!) oraz tzw. wężyki pneumatyczne, wprawiające w drżenie nogi widzów. Ponadto, fotel będzie się kołysał i wstrząsał, co wzmocni np. odbiór sceny wybuchu. A skoro o wybuchach mowa, publiczność kina 6D może podczas sceny pożaru zobaczyć dym i poczuć jego zapach, a w sali zacznie się robić coraz cieplej - zupełnie jakbyście się znaleźli w płonącym budynku. Dzięki takiemu sprzętowi nie tylko zobaczymy na ekranie, na przykład, tropikalną burzę, ale doświadczymy jej na własnej skórze - reflektory imitować będą błyskawice, a na twarzy poczujemy krople deszczu. Wolicie zamieć śnieżną? Też będzie! Śnieg, wiatr i zimno to efekty, które towarzyszyć mogą seansom Epoki lodowcowej. A jeśli wraz z bohaterami filmu nurkujemy pod wodę, w sali pojawią się bańki mydlane. Do tego wszystkiego, filmy wyświetlane sa oczywiście w technologii 3D.

Na początek warszawskie kino Cinetrix 6D ma w ofercie 5 krótkometrażowych produkcji (20-25 min): wspomnianą już Epokę Lodowcową, Paths of Hate, Hell House, 4:13 Do Katowic i Sintel. W Krainie Smoków.

Ceny biletów zaczynają się od 10 zł - dla zorganizowanej grupy, 12 zł kosztuje bilet ulgowy, normalny zaś - 14 zł. W weekendy ceny zaczynają się od 11 zł. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie, pod numerem: 22 638 09 63. Więcej informacji znajdziesz na stronie kina.

Jeśli kino 3D to za mało, to co powiecie na 6D? Te sześć "wymiarów" dotyczy naszych zmysłów, bo nie tylko wzrok i słuch mogą zintensyfikować kinowe doznania. Od jutra będzie to możliwe - w Cinetrix 6D w Forcie Wola.

Jak wygląda taki seans? Niewielka sala, duży ekran, świetne nagłośnienie oraz imponujące, choć może trochę niepozorne fotele. Każdy z nich umieszczony jest na ruchomej platformie, wyposażony w dodatkowe głośniki, dystrybutory zapachów i wody (sic!) oraz tzw. wężyki pneumatyczne, wprawiające w drżenie nogi widzów. Ponadto, fotel będzie się kołysał i wstrząsał, co wzmocni np. odbiór sceny wybuchu. A skoro o wybuchach mowa, publiczność kina 6D może podczas sceny pożaru zobaczyć dym i poczuć jego zapach, a w sali zacznie się robić coraz cieplej - zupełnie jakbyście się znaleźli w płonącym budynku. Dzięki takiemu sprzętowi nie tylko zobaczymy na ekranie, na przykład, tropikalną burzę, ale doświadczymy jej na własnej skórze - reflektory imitować będą błyskawice, a na twarzy poczujemy krople deszczu. Wolicie zamieć śnieżną? Też będzie! Śnieg, wiatr i zimno to efekty, które towarzyszyć mogą seansom Epoki lodowcowej. A jeśli wraz z bohaterami filmu nurkujemy pod wodę, w sali pojawią się bańki mydlane. Do tego wszystkiego, filmy wyświetlane sa oczywiście w technologii 3D.

Na początek warszawskie kino Cinetrix 6D ma w ofercie 5 krótkometrażowych produkcji (20-25 min): wspomnianą już Epokę Lodowcową, Paths of Hate, Hell House, 4:13 Do Katowic i Sintel. W Krainie Smoków.

Ceny biletów zaczynają się od 10 zł - dla zorganizowanej grupy, 12 zł kosztuje bilet ulgowy, normalny zaś - 14 zł. W weekendy ceny zaczynają się od 11 zł. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie, pod numerem: 22 638 09 63. Więcej informacji znajdziesz na stronie kina .

Więcej o: