Koncert gwiazd i spektakularny pokaz sztucznych ogni! Czyli Sylwester na błoniach Stadionu Narodowego

Jason Derulo, Dash Berlin, Artur Rojek, Hey, Budka Suflera - oto gwiazdy, które wystąpią podczas największej otwartej imprezy sylwestrowej na błoniach Stadionu Narodowego. O północy tradycyjnie odbędzie się spektakularny pokaz sztucznych ogni. Start o godz. 21:00.

Po raz kolejny warszawiacy będą mieli okazję powitać Nowy Rok na błoniach Stadionu Narodowego. Zapowiada się świetna impreza, przede wszystkim ze względu na gwiazdy, które rozpoczną swoje występy już o godz. 21:00.

SylwesterSylwester materiały prasowe materiały prasowe

- Artyści, którzy wystąpią w tym roku na scenie na błoniach Stadionu Narodowego reprezentują różne kierunki muzyczne. To gwiazdy muzyki klubowej, pop i rocka, dzięki czemu mamy możliwość dotarcia do bardzo szerokiej publiczności - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizator Sylwestra w Warszawie. - Jako organizatorzy największych imprez plenerowych w mieście zawsze staramy się, by nasze wydarzenia reprezentowały najwyższą jakość. Sylwester to impreza wyjątkowa i dlatego właśnie bardzo zależy nam, aby nasza publiczność mogła zobaczyć na żywo aktualne gwiazdy światowej sceny muzycznej - dodaje.

Zanim na gigantycznej scenie o powierzchni 540 m2, której montaż trwa od 8 grudnia, pojawią się zagraniczni goście, na błoniach zagrają najpopularniejsze polskie zespoły - Hey, Artur Rojek i Budka Suflera.

SylwesterSylwester materiały prasowe materiały prasowe

O godz. 23:00, tuż przed spektakularnym pokazem sztucznych ogni, wystąpi Jason Derulo, autor takich przebojów jak: "Talk Dirty", czy "Trumpets". Derulo zaczął występować już w wieku pięciu lat, trzy lata później napisał swoją pierwszą piosenkę, "Crush on You". Współpracował m.in. z: Snoop Dogiem, Jordin Sparks, Lady Gaga, jak również światowej klasy producentami Jimem Beanz czy Timbalandem.

SylwesterSylwester Jason Derulo/ materiały prasowe Jason Derulo/ materiały prasowe

- Udało nam się zaprosić  Jasona Derulo, który wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Obecnie to wielka gwiazda muzyki pop, odnosząca  wielkie sukcesy na całym świecie (jego zdjęcie znalazło się na okładce grudniowego Billboard Magazine). Ten 25 letni wokalista, producent, aktor, autor tekstów i tancerz, sprzedał ponad 45 milionów płyt na całym świecie, a jego klipy na Youtubie obejrzało ponad 1,3 miliarda osób - mówi Andrzej Matusiak.

 

Po trzynastominutowym show laserowym i pirotechnicznym, które rozpocznie się dokładnie o północy, na scenę wejdzie holenderski DJ Dash Berlin. Artysta dał się poznać światowej publiczności jako charyzmatyczna postać sceny muzyki dance. Zasłynął nagraniem "Till the Sky Falls Down", które docenił sam Armin van Buuren i umieścił w swojej kompilacji "Universal Religion".

SylwesterSylwester materiały prasowe materiały prasowe

- Dash Berlin znajduje się w pierwszej dziesiątce listy DJ Mag  obok Davida Guetta i Cavina Harrisa. Muzyka klubowa w wydaniu DJ-skich gwiazd święci tryumfy na całym świecie, gromadząc setki tysięcy  fanów na gigantycznych imprezach i festiwalach - mówi Andrzej Matusiak.

 

Nawiązanie współpracy z wielkimi gwiazdami, jak mówi Andrzej Matusiak, wymaga od organizatorów wielkiej determinacji. - To wielkie wyzwanie techniczne, logistyczne i organizacyjne. Bez względu na wielkość gwiazdy staramy się spełnić oczekiwania wszystkich zaproszonych artystów gwarantując naszej publiczności znakomity, profesjonalny show - mówi dyrektor Stołecznej Estrady.

Imprezę na błoniach Stadionu Narodowego poprowadzą Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz - prezenterzy Radia ZET. Jak mówią organizatorzy specjalnie z okazji Sylwestra na terenie imprezy pojawi się świetlny napis "I love Warsaw", który stanowi cześć świątecznej iluminacji Warszawy. Będzie i niespodzianka.

- W napisie pojawi się sylwestrowy element, który wszyscy chętni będą mogli uwiecznić na zdjęciach z warszawskiego sylwestra. Prowadzący zachęcać będą do oznaczania hashtagiem zdjęć, które trafią do galerii na www.wawasylwester.pl , a część z nich zostanie wyświetlona na ekranach przy scenie w trakcie imprezy - mówi Andrzej Matusiak.

SylwesterSylwester materiały prasowe materiały prasowe

Na terenie imprezy zostanie ponadto zorganizowana strefa dla osób niepełnosprawnych.Wszyscy, którzy przed imprezą zgłoszą zapotrzebowanie na transport do Centrum Komunikacji Społecznej mogą liczyć na bezpłatny dowóz. Dodatkowo na zapleczu sceny zostanie zorganizowany parking dla osób niepełnosprawnych, które zechcą przyjechać własnym samochodem.

Więcej o: