Wąsaty weekend z Mustachem, chanukowe party, domówka z DJ Wiką, sąsiedzkie kolędowanie [PROPOZYCJE na WEEKEND]

Weekend czas zacząć. Na imprezę do pana Henryka zabierz babcię lub dziadka. Zagra Wam DJ Wika. Jeśli wolisz sąsiedzki klimat weź udział w podwórkowej gwiazdce. Możesz też wolny czas wykorzystać na ostatnie zakupy świąteczne. Do wyboru są aż trzy ciekawe targi mody, dizajnu i sztuki.

PIĄTEK

Chanuka Party i podwórkowa gwiazdka na Jazdowie

Chanuka party na Jazdowie Chanuka party na Jazdowie  ZOOM ZOOM

Coroczne party chanukowe. W Warszawskim kibucu znajdującym się na osiedlu domków fińskich warszawiacy wspólnie zapalą świece oraz opowiedzą sobie o zwyczajach związanych ze świętem śwuiateł. A przed spotkaniem odbędzie się wernisaż wystawy o dawnym Jazdowie. Zobaczymy, m.in. fotografie i archiwalne filmy dokumentujące codzienne życie mieszkanców osiedla, od lat czterdziestych do dzisiaj.

wystawa pt 'Między Domkami'wystawa pt "Między Domkami" Osiedle Jazdów Osiedle Jazdów

Start: godz. 18 (wernisaż "Między Domkami"), godz. 20 (chanuka party), domek fiński pod adresem ul. Jazdów 5A/3, wstęp wolny

Impreza dla Bartka

czucie głębokie - Bartka MesBrutah Dzienkiewicza czucie głębokie - Bartka MesBrutah Dzienkiewicza  1500 m2 do wynajęcia 1500 m2 do wynajęcia

O historii Bartka Dzienkiewicza już pisaliśmy. Znany DJ, wokalista, muzyk i producent muzyczny uległ poważnemu wypadkowi w wyniku którego złamał kręgosłup. Jest sparaliżowany. Dziś Bartek walczy o powrót do zdrowia, każdego dnia nabiera sił, jest coraz bardziej samodzielny, jednak nadal potrzebuje wsparcia. Artysta oprócz codziennej, kilkugodzinnej rehabilitacji przez ostatnie kilka miesięcy wspólnie z 11 muzykami, producentami wyprodukował płytę cegiełkę z której całkowity dochód przeznaczony będzie na jego dalszą rehabilitację. Kompilacja pt. "Czucie Głębokie" zawiera 12 premierowych kompozycji, większość z nich powstała specjalnie na tę okazję. Muzycznie jest to przegląd szeroko rozumianej klubowej elektroniki, od dub'u i dubtechno przez deep house, minimal, garage i eksperymenty na klasycznych analogowych sprzętach nagrane na żywo.

Na piątkowej imprezie wystąpią autorzy utworów oraz zaprzyjeźnieni JDe, m.in. Fischerle, Hatti Vatti & Lady katee, Yac, Kwazar & GreenJesus, Beetroot, rsp, Hadrian.

Start:

godz. 21, 1500 m2 do wynajęcia (ul. Solec 18), wstęp: 15zł - bez płyty, 40zł - z płytą, 35zł - sama płyta.Start: godz. 21, 1500 m2 do wynajęcia (ul. Solec 18), wstęp: 15zł - bez płyty, 40zł - z płytą, 35zł - sama płyta.

SANTA FE czyli święta (nie)trafionych prezentów

SANTA FE czyli święta (nie)trafionych prezentówSANTA FE czyli święta (nie)trafionych prezentów barStudio barStudio

Zabierz swoje wszystkie niechciane lub nietrafione prezenty i przynieś je pod choinkę w barzeStudio. Prezenty Fundacja Skrzydlaci wyśle do osób potrzebujących, których nie stać na świąteczną wybredność.

Start: godz. 22, barStudio PKiN (pl. Defilad 1), wejście: lista FB za darmo do godz. 23 / 10zł, od godz. 24 / 15zł

SOBOTA

Gwiazdka na Sadach

Gwiazdka na Sadach Gwiazdka na Sadach  KLUB SADY - klub miłośników architektury Sadów Żoliborskich KLUB SADY - klub miłośników architektury Sadów Żoliborskich

Mieszkańcy Żoliborza zapraszają na podwórkową gwiazdkę. Będzie zdobienie pierników i robienie ozdób (godz. 11-13), świąteczne ubieranie drzewka - jak to na Sadach owocowego, dzielenie się przepisami, wspólne kolędowanie z żoliborskim chórem Wiwat (godz. 17-19).

Start: od godz. 11 do 19, Pawilon Kulturalny (ul. Sady Żoliborskie 4)

Targi świąteczne w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy

targi w Domu Braci Jabłkowskich targi w Domu Braci Jabłkowskich  TFH Tymczasowy Butik TFH Tymczasowy Butik

Dwudniowy kiermasz podczas którego kupimy wszystko to, co przyda się nam podczas świąt, m.in. ubrania, akcesoria do domu i ozdoby świąteczne. Wydarzenie organizuje TFH Tymczasowy Butik.

Start: sobota-niedziela, godz. 11-20, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, wstęp bezpłatny

Targi modowe Mustache Warsaw

Mustache Yard Sale vol.12Mustache Yard Sale vol.12 Mustache Yard Sale / Dawid Ryski Mustache Yard Sale / Dawid Ryski

Organizowany dwa razy w roku Mustache Warsaw przyciąga setki wystawców. Nie będzie inaczej tym razem. Podczas sobotniej edycji w pałacu kultury pojawi się ich aż kilkaset. A asortyment jest szeroki - od ubrań, przez design, po jedzenie.

Start: sobota-niedziela, godz. 12-19, Pałac Kultury i Nauki (pl. Defilad 1), wstęp wolny

Dancing Międzypokoleniowy - cykl domówki Dancing Międzypokoleniowy - cykl domówkiDancing Międzypokoleniowy - cykl domówki JACEK SZYCHT WWW.PRZESW JACEK SZYCHT WWW.PRZESW Dancing międzypokoleniowy, którego gwiazdą jest DJ Wika, czyli najstarsza DJka w Polsce z klubowych parkietów przeniosła się do prywatnych domów. Tym razem gospodarzem imprezy jest znany warszawski senior Henryk Fast. W gabinecie pana Henryka pojawi się didżejka i dancefloor, a w sypialni o oprawę wizualna wydarzenia zadba Vj Matemito. Zagrają: DJ Wika, DJ Roman, Eljot oraz Sexy Bass. Start: godz. 17-22, osobom zainteresowanym dokładny adres imprezy podawany jest w treści wiadomości wydarzenia NIEDZIELA Art Jarmark Charytatywny Art Jarmark Charytatywny dla Ani Tosiek, studentki ASP Art Jarmark Charytatywny dla Ani Tosiek, studentki ASP  Art Jarmark Charytatywny Art Jarmark Charytatywny Alternatywa dla zwykłych zakupów przedświątecznych. Jarmark organizowany przez absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych. Dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji Sprawni, która zbiera fundusze na rzecz Ani Tosiek, która porażona prądem straciła całą kończynę górną. Mimo przeciwności losu dziewczyna nie porzuciła marzeń - kontynuuje naukę na wydziale rzeźby. Tylko kosztowna protetyczna rekonstrukcja ręki wsparta długoterminową rehabilitacją umożliwi jej powrót do sprawności. Start: godz. 11-22, Fort Sokolnickiego (ul. Stefana Czarnieckiego 51). Pies Czy Suking BAZAR Pies Czy Suking BAZARPies Czy Suking BAZAR sklep Pies czy Suka sklep Pies czy Suka Niedzielny kiermasz w popularnym designerskim sklepie i drik barze "Pies Czy Suka" to pop-up-bazar na którym zaopatrzymy się w przedmioty polskich twórców różnych dziedzin, takich jak wzornictwo, moda i sztuka. Pojawią się, m.in. gadżety, ubrania i papeteria pisarki Sylwii Chutnik. Start: godz. 12 - 21 Wigilijne opowieści, bożonarodzeniowe tradycje w Warszawie Wigilijne opowieści, czyli o bożonarodzeniowych tradycjach w Warszawie Wigilijne opowieści, czyli o bożonarodzeniowych tradycjach w Warszawie  BOK BOK - Na szczęście na zdrowie na to Boże Narodzenie, abyście byli zdrowi, weseli, jako w niebie anieli - takie przywitanie do dziś obowiązuje na Lubelszczyźnie w wigilijny poranek. A jak, w tym szczególnym dniu witają się mieszkańcy Warszawy? Na to i inne pytania odpowiedzą sobie podczas spotkania świątecznego pod hasłem "Wigilijne opowieści". Swoimi tradycjami świątecznymi podzielą się, m.in. varsavianista Bartek Włodkowski, prezenter telewizyjny Conrado Moreno i dziennikarz muzyczny Marek Sierocki. Start: godz. 15-17, BOK, ul. van Gogha 1, rezerwacja miejsc: sekretariat@bok.waw.pl

Więcej o: