3 lodowiska, pierwsza w Polsce lodowa górka, Ice Bar oraz Świąteczny Jarmark. Zimowy Narodowy już od...

- To, co pojawi się w ramach Zimowego Narodowego w tym roku, to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców z ubiegłego sezonu. Zamiast jednego lodowiska będą trzy, pojawi się lodowa górka z sześcioma torami, Ice Bar z jedzeniem i gorącymi napojami oraz świąteczny jarmark wzorowany na jarmarku wiedeńskim - mówi Katarzyna Ziemska, prezes zarządu agencji Testa Communications. Zimowy Narodowy będzie funkcjonował od 8 listopada aż do 1 marca.

- W zeszłym roku, jak mówi Katarzyna Ziemska, odwiedzający Stadion spędzali na nim średnio trzy godziny. - Zależy nam, aby ten czas się wydłużył, aby Stadion był pierwszym wyborem warszawiaków szukających ciekawych miejsc, gdzie zechcą oni w różnorodny sposób spędzić nie kilka godzin, ale nawet cały dzień - opowiada Katarzyna. Obecnie trwają tam prace montażowe.  Już 8 listopada wielkie otwarcie sezonu zimowego na Narodowym.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy materiały prasowe materiały prasowe

Największą atrakcją Zimowego w ubiegłym roku było oczywiście lodowisko. Bilety sprzedawały się błyskawicznie. Aby mieć możliwość pojeżdżenia na łyżwach w godzinach szczytu, trzeba było zakupić bilet kilka lub nawet kilkanaście dni wcześniej. Problem ograniczonej ilości biletów powinna rozwiązać rozbudowana przestrzeń pokryta lodem. - Powstaną trzy lodowiska, z których dwa będą połączone lodową ścieżką - opowiada Katarzyna Ziemska. Dwa duże lodowiska, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, każde po 1800 m2, mniejsze lodowisko, dedykowane przede wszystkim dzieciom, będzie miało rozmiar 600 m2. - Zależy nam na tym, aby w tym roku jeszcze więcej osób miała możliwość skorzystania z jednej z najbardziej popularnych zimowych atrakcji dostępnych w mieście - podkreśla Katarzyna.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy materiały prasowe materiały prasowe

Sprzedaż biletów na lodowiska będzie się odbywać, podobnie jak w ubiegłym roku, drogą internetową. - Zwiększyliśmy również liczbę kas na samym Stadionie - mówi Katarzyna. - Zalecamy jednak zakup biletów on-line, ponieważ wtedy będziemy mieli gwarancję, że  wejdziemy na lodowisko o wybranej porze - dodaje. Czas, który można spędzić na lodowiskach w ramach jednego biletu to 75 minut. Koszt pobytu na pojedynczym lodowisku to 13 zł (bilet normalny) oraz 10 zł (bilet ulgowy). Cena biletu za jazdę na połączonych lodowiskach wynosi odpowiednio 15 zł i 12 zł.

Nowością będzie również pierwsza w Polsce lodowa górka. Będzie się po niej zjeżdżać na specjalnych pontonach. - Dostępne będą tory o zróżnicowanym nachyleniu, więc z górki skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystkie tory będą miały długość około 60 metrów - opowiada Katarzyna Ziemska.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy Stadion Narodowy Stadion Narodowy

To, czego zabrakło w ubiegłym roku, to restauracji i miejsca, w którym można się ogrzać lub napić się czegoś ciepłego. - Postanowiliśmy zbudować oszklony Ice Bar ze strefą chilloutu - mówi Katarzyna. - W jego przestrzeni będzie można odpocząć, zjeść niewielki posiłek oraz napić się kawy, herbaty lub gorącej czekolady - dodaje. Jak mówi Katarzyna, w menu znajdzie się między innymi zupa gulaszowa, sałatka ziemniaczana z boczkiem czy apfel strudel. - Wszystko w przestępnych cenach, około 10-35 zł za posiłek - opowiada Katarzyna.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy materiały prasowe materiały prasowe

Jedną z atrakcji towarzyszących Zimowemu Narodowemu będzie Świąteczny Jarmark, wzorowany, jak podkreśla Katarzyna, na najlepszych austriackich jarmarkach. - Chcieliśmy połączyć to, co polskie, z tym, co wiedeńskie. Będzie piękna choinka, stoiska z produktami regionalnymi, ozdobami świątecznymi oraz punkty gastronomiczne - wymienia Katarzyna. - Zależało nam na tym, aby jarmark stał się swoistym miejscem spotkań, gdzie będzie można zrobić zakupy, ale i napić się słynnego austriackiego Glühwein czy zjeść kiełbaskę - dodaje. Jarmark będzie czynny od 6 grudnia do 6 stycznia.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy materiały prasowe

materiały prasowe

W lutym na Stadionie Narodowym odbędą się również dwie imprezy. - 7 lutego Zimowy Narodowy będzie gościł "Xtreme Ice Show", widowisko jazdy ekstremalnej na łyżwach - opowiada Katarzyna. Z kolei 28 lutego odbędzie się show "Kings on Ice" z udziałem mistrzów olimpijskich i mistrzów świata w jeździ figurowej. - Wystąpi między innymi Jewgienij Pluszczenko, który zatańczy do muzyki zdobywcy nagrody Emmy, Edvina Mortona, a także Stéphane Lambiel czy Irina Sluckaja - mówi Katarzyna. Bilety w cenie od 50 zł do 200 zł w sprzedaży już od 8 listopada.

Zimowy NarodowyZimowy Narodowy materiały prasowe

materiały prasowe

Oprócz nowości, na Narodowy wrócą ubiegłoroczne atrakcje - zajęcia dla dzieci "Poranki dla maluchów", które odbywać się będą w weekendy, skate park, z którego w poprzednim sezonie najchętniej korzystała młodzież oraz disco lodowisko z muzyką graną przez DJ-a.

Więcej o: