Z Wrocławia do Warszawy w 20 minut? Pierwsza trasa dla superszybkiego środka transportu

Polska znalazła się właśnie w półfinale prestiżowego konkursu. Wyłoni on miejsce, w którym powstanie pierwsza trasa dla futurystycznego i superszybkiego środka transportu. Może być tak, że już za kilka lat z Warszawy do Wrocławia dostaniemy się nawet w 20 minut.

Hyperloop, który stanowi swoistą syntezę pociągu i poduszkowca, może połączyć ze sobą Warszawę i Wrocław. To właśnie ta trasa znalazła się w półfinale globalnego konkursu Hyperloop One Global Challenge.

 

celem konkursu jest wyłonienie miejsca, gdzie idea Hyperloop po raz pierwszy mogłaby zostać wcielona w życie. Organizatorem jest firma Hyperloop One, która od kilku lat pracuje nad projektem superszybkiego środka transportu. O sukcesie poinformowała na Facebooku polska odnoga grupy Hyperloop - Hyper Poland.

W dalszym etapie konkursu, poszczególne lokalizacje zostaną ocenione przez zespół ekonomistów, inżynierów, specjalistów ds. transportu. Decyzja zostanie podjęta jeszcze w tym roku. Finalistów poznamy po zakończeniu specjalnych konferencji, które odbędą się w Delhi (28 lutego), Waszyngtonie (6 kwietnia) oraz w Londynie (27 kwietnia).

Jeśli polska trasa zwycięży w konkursie, nie oznacza to, że projekt będzie od razu wdrażany. Szanse na jego realizację będą jednak duże.

Więcej o: