Kultowy słoń Trąbalski po 30 latach wróci na Bielany! To symbol dzielnicy

W Lesie Bielańskim stanie figura słonia. Zwierzę po trzydziestu latach nieobecności wróci na dawny plac zabaw na Kępie Potockiej.

- Pamiętam tego słonia. Byłem dzieckiem, gdy został usunięty - wspomina w rozmowie z serwisem tustolica.pl Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz urzędu dzielnicy Bielany. - To symbol starych, dobrych Bielan. Nie bez przyczyny stał się elementem logo naszej dzielnicy - dodaje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nowy 3-metrowy słoń, który pojawi się 17 września. Niestety będzie bardziej przypominać nowoczesną zabawkę niż historyczną figurę. Wyposażona zostanie w zjeżdżalnię, siatkę do wspinania i schodki. Nowymi przyjaciółmi słonia zostaną tukan , tygrys i wąż .

Las Bielański powstał jeszcze w Średniowieczu , po II wojnie światowej las został włączony do Warszawy. W latach 60 ubiegłego wieku powstał tu park kultury z karuzelą i sceną. Słynną atrakcją był słoń, żyrafa i koń. W las stał się rezerwatem, park kultury zlikwidowano. Słoń i koń trafiły na złom, a żyrafę po renowacji ustawiono na skwerze Kuźmirskiego-Pacaka na Woli.

Więcej o: